Нові спалахи COVID-19 обвалили ціни на нафту: дані торгів

У 2020 році світовий попит на «чорне золото» впаде більш ніж на 10% в річному вимірі і складе 90 млн б/д, прогнозують в Eurasia Group.

Після символічного підвищення вартість еталонних марок нафти знову почала падати: кількість хворих на COVID-19 в багатьох країнах зростає, в зв’язку з чим збільшуються ризики посилення карантинних заходів, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці у вівторок грудневі ф’ючерси на Brent просіли на 0,61%, опустившись до $42,61 за барель, в той час як вартість листопадових впала на 0,4% – до $42,26. Ціна листопадових ф’ючерсів на WTI опустилася на 0,69%: за барель нафти цієї марки сьогодні дають $40,32.

На думку аналітиків Eurasia Group, в поточному році, в порівнянні з 2019-м, світовий попит на «чорне золото» впаде більш ніж на 10% і складе 90 млн б/д.

Експерти Argus Consulting, в свою чергу, оцінюють скорочення споживання в 8,3 млн б/д в 2020 році (-8%) і прогнозують відновлення показників не раніше 2023 року. На думку фахівців, незважаючи на успіх угоди ОПЕК+, відновленню ринку можуть завадити обмеження, пов’язані з новими спалахами COVID-19.

У той же час, Reuters повідомляє про різке зростання експорту «чорного золота» з Ірану. Як зазначають в TankerTrackers, у вересні експорт нафти і конденсату з країни близький до 1,5 млн б/д, чого вже не спостерігалося протягом 1,5 років.

Згідно з даними джерел, минулого місяця Іран експортував 0,3-0,75 млн б/д, а вже у вересні цифри зросли приблизно в 2 рази.

Зазначається також, що половину проданої нафти було перекачано Іраном в море на зарубіжні танкери, і ця обставина значно ускладнює визначення пункту призначення товару. За словами експертів, країна, схоже, знайшла кінцевих покупців на свою нафту.

Читайте також: DeFi vs банки: що вибере користувач

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку експертів Standard Chartered, головними перешкодами для відновлення попиту на «чорне золото» сьогодні є скорочення обсягів торгівлі, ослаблення економік багатьох країн світу та ланцюгова реакція, яка відбулася в результаті призупинення підприємств і скорочення робочих місць.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)