Держбанки, ставки, NPL: в НБУ розповіли про долю фінсектору в 2021 році

Катерина Рожкова прогнозує зростання попиту на онлайн-банкінг і cashless в 2021 році, розвиток іпотечного кредитування та подальшу консолідацію банків.

В 2021 році держбанки збережуть домінування, а рівень NPL в банківському секторі України буде суттєво знижено. Такий прогноз на своїй сторінці в Facebook озвучила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає Banker.ua.

За словами Катерини Рожкової, великою є ймовірність того, що на початку 2021 року буде закрита «угода довжиною в 3 роки», що стосується часткової приватизації «Укргазбанку». При цьому, додає експерт, протягом року українські держбанки продовжать домінувати, а в перспективі, на тлі проведення реформи корпоративного управління, що перешкоджає перетворенню держбанків на «касу взаємодопомоги», їхня роль остаточно зміниться.

Також перший заступник голови НБУ прогнозує суттєве скорочення рівня NPL на балансах державних банків, обсяг яких з початку 2020 року було знижено з 48% до 42% (-6 п.п.).

«Непрацюючих кредитів залишилося 450 млрд грн. Не сумніваюся, в 2021 році цей показник буде нижчим», – додає фахівець.

Катерина Рожкова також зазначає, що відсоткові ставки в Україні практично досягли економічно обґрунтованого мінімуму.

Що стосується кредитних ставок, то тут, за словами заступника голови Нацбанку, є потенціал для зниження навіть за умови незмінності облікової ставки.

«Якісні позичальники вже можуть отримати «короткі кредити» під 7-8% річних у гривні і 2-3% в іноземній валюті. «Довге фінансування» – під 10-11% річних в гривні і 3-4% в іноземній валюті», – зазначає Рожкова, додаючи, що ще рік тому вартість гривневої позики становила мінімум 16% річних, і що в 2021-му буде зроблено спробу ще більше знизити «середню температуру по палаті».

Що ж стосується депозитів, то заступник голови НБУ очікує в 2021 році на зростання не тільки обсягів коштів населення в банках, а й термінів їхнього розміщення.

У той же час, Катерина Рожкова зазначає, що рівень доларизації банків в Україні залишається близьким до 40%. При цьому є всі передумови для того, щоб в найближчі рік-два ситуація в корені змінилася, і рівень доларизації знизився до 15-20%.

Що стосується прибутку банків в 2021-му, то експерт зазначає, що в світі низьких ставок фінустановам буде все важче заробляти.

«Зниження процентного спреду є неминучим», – зазначає Рожкова, додаючи, що на тлі зниження ставок за депозитами та конкуренції за якісних позичальників у банків просто не буде іншого виходу.

Також Рожкова прогнозує зростання попиту на онлайн-банкінг і cashless, подальший розвиток іпотечного кредитування і подальшу консолідацію банків.

А ось в те, що небанківський сектор почне конкурувати з банками за прибуток, заступник голови НБУ не вірить.

«Я швидше вірю в перезавантаження небанківського сектору і синергію високотехнологічних компаній з високотехнологічними банками», – додала Катерина Рожкова.

Читайте також: Віртуальні банківські картки: навіщо вони потрібні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в 2020 році Міжнародні резерви України перевищили $29 млрд: лише протягом грудня обсяг коштів зріс майже на $3 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)