Віртуальні банківські картки: навіщо вони потрібні

6 карток, 17 Квітня 2024
1
Українські банки оформляють віртуальні карти. Що це таке?

Віртуальна банківська карта – це спеціальна банківська карта, яка використовується для платежів в Інтернеті. Це така ж карта, якою ми звикли користуватися щодня. Єдиною відмінністю є відсутність пластикового носія. Тому карта може використовуватися виключно для оплати послуг і товарів, грошових переказів в Інтернеті.

2
Це дебетова картка або кредитна? І хто випускає подібні продукти?

Сьогодні в Україні діють віртуальні карти з підтримкою платіжних систем Visa і Mastercard, а випускають такі продукти практично всі українські банки. Що ж стосується типу картки, то сьогодні вітчизняні фінустанови пропонують як кредитні картки, так і дебетові з підтримкою гривні, євро або долара. Однак варто відзначити, що термін дії віртуальних карт менше, ніж звичайних пластикових. Середній період дії становить від 2 до 6 місяців. Але деякі карти можуть прослужити вам до 2-х років.

3
А в чому переваги віртуальних карт перед пластиковими?

Головна перевага віртуальної карти – безпека. По-перше, ви не зможете втратити картку або забути її в банкоматі, як це часто відбувається з пластиковими картами. Крім того, ви можете самостійно встановлювати ліміт на шопінг в розмірі від декількох сот до декількох тисяч гривень.

Так як карта використовується виключно для онлайн-платежів, то банки подбали про те, щоб зробити захист від хакерських атак більш досконалим. Шахраї не зможуть вивести гроші з віртуальної карти, так як не мають доступу до основного рахунку. Тому будь-яка спроба зламати систему захисту призведе до блокування карти.

По-друге, це зручно. Віртуальна карта працює з мобільним додатком банку, тому ви зможете одним кліком оплатити товари та послуги.

По-третє, віртуальні карти більш універсальні, ніж електронні гаманці. Знову ж таки через те, що карта працює з мобільним додатком. Це означає, що ви можете оплатити товари і послуги в оффлайн, якщо організація встановила платіжний термінал, здатний приймати оплату з мобільних пристроїв.

4
Якщо стільки позитивних моментів, то може варто зовсім відмовитися від пластика?

Не зовсім. Віртуальні карти мають і ряд негативних сторін: обмежений ліміт коштів, невеликий термін дії. Крім того, для проведення платежу потрібен стабільний інтернет, а його може і не бути. Без підключення до світової мережі ви не зможете провести платіж.

5
Де можна оформити віртуальну карту?

Оформити віртуальну карту можна практично в будь-якому банку. Сьогодні таку послугу надають “Приватбанк”, “Піреус Банк”,  “Простобанк”, “Конкорд банк”, “Креді Агріколь банк”, “Радабанк”, “Альфа-банк” та інші.

При виборі карти необхідно враховувати термін дії, максимальний ліміт, процентну ставку і платіжну систему.

6
Як оформити віртуальну карту?

Віртуальну банківську карту можна оформити через мобільний додаток. Для цього достатньо перейти в мобільний додаток банку, заповнити необхідні поля з інформацією (можуть знадобляться копії паспорта, ІПН і т.д.), після чого користувач отримає карту відразу в свій додаток на телефоні.

Оплачувати товари і послуги, а також робити перекази з карти на карту також можна за допомогою мобільного додатку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: