Скорочення кількості ФОП та пом’якшення політики МВФ: огляд соцмереж експертів (7-11 грудня)

11 Грудня 2020

Тиждень, що минає, став багатим на події. Верховна Рада проголосувала за введення жорсткого локдауну з 8 січня, Міжнародний валютний фонд пом’якшив свої вимоги до України і готовий видати черговий транш, а також в країні пройшов перепис населення, яка нарешті поставила крапку в питанні, скільки ж українців залишилося. Banker.ua проаналізував соціальні мережі експертів і дізнався, про що вони писали з 7 по 11 грудня.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відповів на найактуальніші питання не тільки передплатників, але й всіх українців. Чиновник розповів про бюджет України на 2021 рік і про отримання необхідного траншу в 640 млн доларів, який істотно перекриє дефіцит бюджету.

Окремо Денис Шмигаль торкнувся питання карантину, який запланований на 8 січня 2020 року.

“Щодо карантину вихідного дня. Україна запропонувала своє поєднання карантинних обмежень, без введення комендантської години і жорстких заборон. Наша модель дала можливість частково розвантажити медичну систему і призупинити збільшення динаміки захворюваності”, – написав він.

Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що вже навесні Україна отримає вакцину від коронавірусу. Перші 8 мільйонів доз надійдуть на початку весни. В цей же час буде складено список груп, що підлягають вакцинації.

Сергій Наумов про інвестиції в Україну

Голова правління “Ощадбанку” Сергій Наумов вважає, що в Україні є всі шанси залучити іноземних інвесторів вже в наступаючому 2021 році. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“У своєму виступі я також додав, що для Ощада важливим фактором є диверсифікація портфеля: збільшення обсягів бізнесу в роздрібному сегменті і МСБ. Щоб стати більш привабливими для інвесторів, нам слід бути стабільно прибутковими, з якісними внутрішніми процесами, стабільною ІТ-інфраструктурою і кращим сервісом для клієнта. Для малого бізнесу особливо важлива швидкість прийняття рішень – про це неодноразово згадувалося під час обговорень”, – написав Сергій Наумов.

Про те, як “Ощадбанк” залучатиме інвесторів, розказано в оновленій стратегії банку. Ознайомитися з нею можна в пості Сергія Наумова.

Дмитро Дубілет і скорочення кількості ФОП

Ще один співзасновник monobank поділився новиною, що кількість ФОП (фізична особа-підприємець) буде поступово скорочуватися. І як заявляє сам фінексперт, це на краще.

“Справа в тому, що закон наказував ФОПам користуватися касовим апаратом при досягненні ліміту 1 млн грн (з наступного року 1.3 млн). Через те, що касові апарати завжди коштували дорого, бізнесмени при досягненні цього ліміту часто просто відкривали новий ФОП”, – написав Дмитро Дубілет.

При цьому на зміну усталеній системі прийде Checkbox, який дозволить не платити за нові каси. Тому бізнесменам не доведеться відкривати все нові і нові ФОПи.

Ерік Найман та економічний песимізм

Керуючий партнер HUGS’FUND і відомий український фінансовий експерт Ерік Найман поділився результатами опитування з приводу економічної ситуації в Україні. Більшість респондентів зазначили, що очікують погіршення економічної ситуації в країні найближчим часом.

“Можливо на результати опитування вплинула відсутність 4-го варіанту “Не маю поняття” – раніше ми давали можливість людям піти від прямої відповіді і відразу подивитися на результати опитування. Якщо це так, то в наступному опитуванні ми побачимо повернення до результатів жовтня-листопада і це дасть непогане розуміння психології відповідей”, – написав Ерік Найман.

Віктор Скаршевський і пристрасті по карантину

Віктор Старшевський поділився з читачами на Facebook інформацією про введення нового карантину з 8 по 24 січня 2021 року. На думку експерта, майбутній локдаун буде набагато м’якше, ніж березневі обмеження і пройде практично безслідно для української економіки.

“По-перше, січневий карантин оголошений заздалегідь – за місяць до його введення. Весняний карантин вводився практично день в день. По-друге, січневий карантин в 3,5 рази коротше весняного – 16 днів проти 57 днів. По-третє, на відміну від першого карантину, січневий карантин не є тотальним або жорстким. Адже працюватиме громадський транспорт (у т. ч. метро), гірськолижні курорти, релігійні заклади”, – написав Старшевський.

Сам експерт упевнений, що такий захід не вирішить питання захворюваності, але допоможе розтягнути епідемію в часі, щоб медики встигли підготується до нової хвилі.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: