Декільком державним банкам може знадобитися докапіталізація – НБУ

НБУ

У кризових умовах НБУ не застосовуватиме до банків заходів впливу за порушення вимог до капіталу.

Більшість українських банків зможе самостійно відновити капітал після військових втрат, але низці фінустанов може знадобитися докапіталізація від акціонера. Такий прогноз озвучено у свіжому звіті НБУ про фінансову стабільність, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали БізнесЦензор.

За даними НБУ, із потребою у докапіталізації після війни можуть зіткнутися кілька державних банків.

У звіті регулятора не уточнюється, про які саме держбанки йдеться, проте зазначається, що деякі з них «провалилися» за рівнем капіталу.

На сьогоднішній день держава контролює чотири банки, чия сумарна частка активів на кінець квітня становила 52% від усіх активів банківської системи України. Крім того, Приватбанк, Ощад, Укрексім та Укргазбанк за розміром активів займали 1-3 та 5 місця відповідно серед 69 банків, що діють у країні.

У НБУ обіцяють, що в кризових умовах не застосовуватимуть до банків заходів впливу за порушення вимог до капіталу. Водночас, уточнює регулятор, на цьому етапі важливим є своєчасне відображення банками кредитних збитків.

«Це дасть Нацбанку коректне уявлення про стан ринку для прийняття подальших регуляторних рішень, зокрема, коригування режиму регуляторного пом’якшення», – наголошується у звіті.

Головний Telegram-канал банкірів

Банки, які у кризовий період стабільно генеруватимуть негативний операційний грошовий потік від основної діяльності, за даними НБУ, стануть предметом пильного нагляду з боку його фахівців. Діяльність таких фінустанов за певних обставин обмежуватиметься з метою захисту вкладників, додають у Нацбанку.

Згідно з прогнозом НБУ, негативний вплив кризи, спричиненої вторгненням в Україну російського агресора, розтягнеться за часом і відносно точно оцінити його наслідки можна буде лише після стабілізації макроумов. На відновлення банками капіталу може знадобитися кілька років, додають у НБУ.

«Банки мають створити плани капіталізації та реструктуризації активів», – наголошується у звіті.

монеты, калькулятор

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що сукупний прибуток українських банків за підсумками травня 2022-го склав 6,12 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)