Долар досяг мінімуму з вересня 2018 року: аналітики назвали причину

Інвестори все частіше роблять вибір на користь безпечних валют, таких як швейцарський франк та ієна.

27 липня курс долара досяг мінімуму з вересня 2018 року: протягом дня американська валюта впала на 0,6% – індекс долара знизився до позначки 93,777, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Profinance.

Курс американської валюти падає на тлі зростання ієни, що набирає вагу під акомпанемент протистояння США та Китаю, і ралі євро, що зміцнюється на тлі позитивних новин з ЄС.

За словами аналітиків, через погіршення відносин між Штатами і КНР, а також на тлі неясних перспектив американської економіки через стрімке поширення COVID-19 інвестори роблять вибір на користь безпечних валют, таких як швейцарський франк та ієна.

Так, швейцарський франк досяг п’ятирічного максимуму по відношенню до долара, підкоривши позначку 0,9167. По відношенню до ієни, що зміцнилася до 105,265 (а це чотиримісячний максимум), американська валюта просіла на 0,8%. Євро, в свою чергу, протягом дня піднявся на 0,7%, досягнувши позначки $1,1745 – а це максимальний показник з вересня 2018 року.

За словами експертів Commerzbank, ще зовсім недавно долар міг «заробити бали» на американо-китайському торговому конфлікті, але зараз ситуація в корені змінилася.

«Те, що поставлено на карту, – це вже не просто торгівля. Штати можуть переступити межу своєї політики щодо КНР», – зазначають аналітики, додаючи, що, якщо така політика призведе до зменшення домінування американської валюти в міжнародній торгівлі і на ринках капіталу, нинішня слабкість долара може бути лише «ознакою прийдешніх подій».

У той же час, на думку Майкла Евері з Rabobank, індекс американської валюти спотворений парами євро/долар і долар/ієна. За його словами, йдеться переважно про зниження індексу (DXY), що обумовлено падінням долара до євро та ієни, а не відображенням «ширшої слабкості американської валюти протягом року». Питання в тому, чи є дана ситуація тимчасовою, додає Евері.

Читайте також: Інвестування в облігації: плюси і мінуси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку українського економіста Олександра Охріменка, якщо НБУ не забезпечить міжбанківський ринок валютою, то найближчим часом можливий виток курсу до 28,5 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)