Експерт пояснив, чому долар в обмінниках сьогодні не коштує 90 чи 100 гривень

доллар

За нинішніх умов великий бізнес просто не має змоги виводити капітали з України.

Якби з початком військових дій Нацбанк не зафіксував курс і не перекрив канали відтоку капіталу, долар в українських обмінниках коштував би не 33 чи 34 гривні, а 90 чи 100. Про це у коментарі Сегодня заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ, передає Banker.ua.

За словами економіста Олексія Куща, заморозивши курс на час війни, НБУ став на заваді масовому відтоку капіталу з країни і не дозволив вивести мільярди доларів через міжбанківський валютний ринок.

Якби Нацбанк цього не зробив, зазначає фінансовий аналітик, курс в Україні був би не 33 чи 34 грн/$, а 90 чи 100 грн/$.

Експерт констатує: за нинішніх умов великий бізнес просто не має змоги виводити капітали з України. Таким чином, валютний потенціал не «випаровується», а зберігається всередині країни.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до глобальної картини, то, зазначає Олексій Кущ, у світі вже триває третя світова війна, але в економічному полі. І ключовою ознакою третьої світової економічної війни є санкції, які міжнародне співтовариство запроваджує щодо російського агресора.

«Фактор енергоресурсів як фактор конкурентоспроможності економіки виходить на перший план, і в цьому плані долар виграє», – говорить економіст.

За його словами, історія показує, що Сполучені Штати, як і в інших війнах, у поточній виграватиме на тлі інших учасників.

«Перша світова війна – американська економіка вийшла досить потужною, це так зване Позолочене століття. Щоправда, у 30-х роках розпочалася Велика депресія. Далі Друга світова війна – американська економіка знову виходить сильнішою: Бреттон-Вудська система, долар єдина сильна валюта, решта всіх курсоутворень проходять через неї, долар зберігає золотий стандарт», – нагадує експерт.

Варто зазначити, що вранці у п’ятницю валюта США дорожчає на нових рішеннях американського Центробанку щодо посилення монетарної політики.

Так, 6 травня євро в парі з доларом подешевшало до позначки 1,053, тоді як до ієни американська валюта подорожчала до 130,6.

гривна, доллар

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що вперше з 2000 року Федрезерв США пішов на перегляд ключової ставки одразу на 50 базисних пунктів: показник був підвищений з 0,25-0,5% до 0,75-1% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)