26,9 грн/$ або 28,0 грн/$: банкіри розповіли, скільки коштуватиме долар в Україні наприкінці року

Прогнози українських банкірів щодо курсу гривні наприкінці року помітно відрізняються.

В «Альфа Банку» очікують на помірне ослаблення гривні в середньостроковій перспективі, тоді як в «Райффайзен Банку» прогнозують незначну девальвацію нацвалюти до кінця року до 27,5-28,0 грн/$, передає Banker.ua з посиланням на дані опитування, проведеного Інтерфакс-Україна.

На думку Сергія Колодія з «Райффайзен Банку», найближчим часом, на тлі погіршення умов зовнішньої торгівлі, гривня трохи ослабне, і до кінця року її курс опуститься до 27,5-28,0 грн/$.

Ігор Левченко з «Укрсиббанку», в свою чергу, прогнозує курс долара в грудні на рівні 26,9-27,2 грн/$. За його словами, істотний вплив на курс валюти сьогодні спричиняє дисбаланс платіжного балансу, спровокований зростанням вартості імпорту і зниженням вартості експорту. Плюс на курс гривні можуть впливати високі ціни на газ, хоча і не в катастрофічних масштабах.

Головний Telegram-канал банкірів

Юрій Єфремов, який очолює департамент казначейських операцій «Аккордбанку», прогнозує курс до кінця року на рівні 27,20-27,25 грн/$, тоді як в «Альфа Банку» ставлять на помірне ослаблення нацвалюти в середньостроковій перспективі і зберігають прогноз середньорічного курсу в 2022 році в межах 28,5 грн/$.

У той же час, Анна Волуйчак з «Юнекс Банку» не бачить будь-яких причин для істотного ослаблення гривні до кінця року. За її словами, підтримку гривні на початку осені надали такі чинники, як зниження попиту на валюту з боку іноземних інвесторів і великі продажі валюти «Укравтодором». При цьому на падіння вартості руди на глобальних ринках валюта почне реагувати лише за 4-6 місяців.

Читайте також: Діловий туризм в Україні: нові перспективи для бізнесу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітиків ICU, реальний курс може відхилитися від прогнозу, зафіксованого Кабміном у проєкті держбюджету на 2022 рік на рівні 28,6-28,7 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)