Українцям показали доопрацьований проект змін до держбюджету-2020

Які напрямки фінансуватимуться урядом найактивніше?

На сайті українського парламенту з’явилася допрацьована версія законопроекту про зміни до держбюджету на 2020 рік. Долю документа повинні вирішити сьогодні, 13 квітня, на позачерговому засіданні Ради, передає Banker.ua.

На яких саме прогнозах базується новий бюджет?

Згідно з оновленими даними, в 2020 році в Україні очікується падіння ВВП на 3,9% і зростання рівня безробіття до 9,4%. При цьому реальні заробітні плати знизяться на 0,3%, а курс гривні до долара становитиме 29,5 грн/$.

Новий проект передбачає зменшення доходів бюджету на 11%, до 975,8 млрд. Видатки ж, навпаки, зростуть на 7%, а це плюс 82,4 млрд.

Граничний обсяг дефіциту, який, як планується, сягне 298,4 млрд, буде покриватися позиками на суму 296,7 млрд і за рахунок надходжень від приватизації в розмірі 0,5 млрд (до речі, масштабної приватизації на цей рік не заплановано).

Які напрямки фінансуватимуться урядом найактивніше?

Цього року Кабмін йде назустріч найбільш вразливим верствам населення. Так, проектом передбачена пільгова іпотека для переселенців і учасників АТО, разові виплати пенсіонерам, які отримують менше 5000 гривень пенсії, а також доплати медикам та працівникам служб соцзахисту. ФОП, які призупинили свій бізнес в розпал пандемії, отримають «дитячі» виплати, а громадяни, які втратили в цей період роботу, – додаткові субсидії. Також уряд буде допомагати дітям медпрацівників, які загинули від коронавірусу.

Витрати Мінфіну, Мінсоцполітики та МОЗ у 2020 році будуть збільшені, а ось Мінкульту, Міністерству освіти та Міністерству розвитку громад і територій України доведеться затягнути пояси тугіше.

Що ж стосується фонду боротьби з Covid-19, то замість обіцяних раніше 124 млрд грн його розмір складе близько 64 млрд.

Також варто зазначити, що урядом заплановано збільшення доходів від НБУ, що перераховуються до бюджету, до 42,7 млрд грн.

А ось місячна зарплата українських чиновників тепер не може перевищувати 47 230 грн – тобто не може бути більше 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року.

Читайте також: Інтелігентний та консервативний: Єжи Яцек Шугаєв (в.о. голови правління “Кредобанку”) про хобі, банківські звички та рок-музику

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, без підписання нової угоди з МВФ Україні буде «вкрай важко», але дефолту не буде.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)