Українському бізнесу відкрили доступ до кредитів під 0%: скільки можна взяти

0%

Уряд України розширив програму підтримки малого та середнього бізнесу «5-7-9%».

Українському бізнесу відкрили доступ до кредитів під 0%, повідомляє Banker.ua із посиланням на заяву першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко.

Як зазначається у публікації Юлії Свириденко у Facebook, уряд України розширив програму підтримки малого та середнього бізнесу «5-7-9%». Українські підприємства отримали можливість взяти кредит на суму до 60 млн гривень під 0% у період дії воєнного стану та протягом місяця після його завершення чи скасування. Після цього кредитна ставка становитиме 5%.

Щодо термінів кредитування в рамках програми, то вони, як зазначається, залежатимуть від цільового призначення коштів.

Так, пояснює Юлія Свириденко, на фінансування оборотного капіталу позики видаватимуться максимум на 3 роки, тоді як кредит на реалізацію інвестпроєкту або кошти в рамках рефінансування може бути видано на 5 років.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, повідомляють у Міністерстві економіки, у рамках програми «5-7-9%» з’явилося ще більше інструментів, які дозволяють банкам надавати бізнесу позики у разі нестачі забезпечення.

Зокрема, доступ до фінансування значно спрощений завдяки тому, що експортно-кредитне агентство зможе страхувати кредити, взяті підприємцями-експортерами.

Варто зазначити, що в рамках змін, затверджених Кабміном 18 березня, було також знято деякі обмеження на участь у програмі. Так, згідно з новим порядком, отримати кредит може будь-яке українське підприємство за умови, що кінцевими бенефіціарами в ньому із часткою від 50% є громадяни України.

Відмовлено у позиці буде підприємству, учасником чи кінцевим бенефіціаром якого є громадяни країни-агресора або особи, які належали до терористичних організацій.

гривна

Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 18 березня після тижневої паузи регулятор провів тендери з підтримки ліквідності, надавши банкам 3,03 млрд гривень на рік і 1,02 млрд гривень – на 28 днів. Кредити рефінансування надавалися фінустановам під 11% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)