Друга хвиля COVID-19 обвалила ціни на нафту: дані торгів

Потенціал зниження вартості «чорного золота» протягом наступних трьох місяців вищий за потенціал зростання: ціни на нафту можуть опуститися нижче позначки $37, прогнозує експерт.

Короткострокові перспективи попиту на «чорне золото» тануть на тлі введення нових карантинних обмежень в США та країнах ЄС: вдень 16 жовтня ціни на еталонні марки нафти впали ще на 1,07-1,16%, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вдень в п’ятницю грудневі ф’ючерси на Brent подешевшали на 1,16%: за барель нафти цієї марки зараз пропонують $42,66. Вартість листопадових ф’ючерсів на техаську WTI тим часом опустилася на 1,07% – до $40,54.

На думку трейдера Кріса Вермюлена, потенціал зниження цін на «чорне золото» протягом наступних трьох місяців вищий за потенціал зростання: по-перше, пандемія COVID-19 ще далека від завершення, а, по-друге, високою є ймовірність того, що обмеження в економіці в найближчі місяці знято не буде. Експерт не виключає падіння ціни на нафту нижче за позначку $37.

На думку Едварда Мойя з OANDA, ослаблення попиту на сировину в зв’язку з новою серією локдаунів в провідних країнах Європи і в Америці змусить ОПЕК+ відмовитися від яких би то не було послаблень. Зазначимо, що в 2021 році країни ОПЕК+ планують послабити скорочення видобутку з 7,7 до 5,8 млн б/д.

Також учасники ринку уважно спостерігають за тим, що відбувається в Лівії, де після відновлення у вересні видобуток досяг 0,5 млн б/д. Це, як зазначають в Bloomberg, спричиняє суттєвий тиск на ціни. А, згідно з прогнозом JPMorgan, обсяг видобутку в країні до березня може збільшитися до 1 млн б/д.

Читайте також: НБУ впроваджує нові стандарти роботи фінорганізацій: що чекає на банки в найближчі 4 роки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними, опублікованими Міненерго США, в період з 5 по 9 жовтня запаси сировини в Штатах знизилися до 489,1 млн барелів (-3,8 млн барелів). При цьому обсяги бензину в сховищах країни скоротилися до 225,12 млн барелів (-1,6 млн барелів), а запаси дистилятів досягли 164,55 млн барелів (- 7,2 млн барелів).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)