Ексклюзивно для Banker.ua: Кирило Шевченко розповів про вартість кредитів і долю ключової ставки НБУ

Робота з ключовою ставкою НБУ в 2020 році повністю себе виправдала, зазначає Кирило Шевченко.

Нацбанк реагуватиме на відхилення рівня інфляції від цільового діапазону, використовуючи свої монетарні інструменти, серед яких і процентна ставка. Про це в ексклюзивному коментарі Banker.ua повідомив глава НБУ Кирило Шевченко.

Під час прес-брифінгу, присвяченого утвердженню основних принципів грошово-кредитної політики регулятора в 2021 році, голова Нацбанку оцінив вплив недавнього зниження облікової ставки на вартість кредитів і розповів про перспективи зміни показника в подальшому.

Відповідаючи на запитання кореспондента Banker.ua про те, як останній перегляд ставки НБУ вплинув на кредитування в Україні, Кирило Шевченко зазначив, що робота з ключовою ставкою Нацбанку цього року «повністю себе виправдала».

«З початку року ставки з кредитування були знижені і, згідно з останніми даними, середньозважена ставка за кредитами для бізнесу станом на кінець серпня становила 9% річних. Ставки за кредитами для фізичних осіб знижуються не так швидко – тут ми не побачимо такого стрімкого зниження, але воно є», – говорить Кирило Шевченко, зазначаючи, що остання зміна показника ще не повною мірою відбилася на депозитних ставках.

За його словами, в подальшому також очікується зниження ставок за кредитами для бізнесу, домогосподарств і фізосіб.

Що ж стосується перспектив подальшого перегляду ставки в 2021 році, то керівник НБУ не виключає, що даний монетарний інструмент може бути задіяний регулятором в разі відхилення від інфляційної мети.

«Нацбанк реагуватиме на зниження рівня інфляції, використовуючи свої монетарні інструменти, серед яких і процентна ставка», – говорить Кирило Шевченко.

За словами глави НБУ, одним з ключових факторів, що провокують невизначеність навколо інфляції, є пандемія COVID-19.

«Україна, на жаль, перебуває в такому ж стані, як і весь світ. І тому реакція облікової ставки на поточні виклики як наприкінці цього року, так і в 2021-му, може бути різноспрямованою», – додає Кирило Шевченко.

Читайте також: Найдорожчі в Європі: огляд відсоткових ставок за кредитами у вересні 2020 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк України затвердив основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік і середньострокову перспективу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)