Найдорожчі в Європі: огляд відсоткових ставок за кредитами у вересні 2020 року

08 Вересня 2020

Національний банк України прийняв рішення зберегти базову відсоткову ставку на рівні 6% річних, після двох знижень у серпні поточного року. Вітчизняний бізнес й пересічні українці очікували зниження ставок за кредитами, однак цього не сталося. Кредити в Україні залишаються одними з найдорожчих в Європі. Однак тепер банки не зможуть обманювати клієнтів і приховувати справжні умови кредитування. Згідно з Положенням про інформаційне забезпечення банками клієнтів за банківськими та іншими фінансовими послугами та Постановою № 62, фінансові установи зобов’язані надавати інформацію про умови кредитування в єдиному зрозумілому форматі. Тобто, тепер банки зобов’язані вказувати реальну процентну річну ставку, наявність інших обов’язкових послуг, таких як страхування, вартість кредиту для клієнта, термін і умови погашення. Крім того, на сайті фінустанови повинен бути кредитний калькулятор, щоб кожен користувач міг розрахувати умови кредиту. Таким чином, НБУ намагається захистити українців від махінацій банків і недобросовісних брокерів. Banker.ua розбирався в процентних ставках за споживчими кредитами на вересень 2020 року.

Дорого і ще дорожче

За даними аналітичного звіту НБУ за серпень, реальна процентна ставка за кредитами в національній валюті становить 32,8%. Вперше з 2017 року обсяг виданих кредитів населення знизився на 5% в квартал, що свідчить про погіршення настрою клієнтів і зниження довіри до банків.

Оформляючи кредити, клієнти можуть до кінця не розуміти реальний розмір ставки, так як банки традиційно вказують річну ставку з розрахунку базової ставки НБУ. Однак розміри реальних ставок можуть в рази відрізнятися від заявлених.

В Європі ставки за споживчими кредитами в 4 рази нижче, ніж в Україні. Наприклад, у Бельгії ставки за кредитами не перевищують 8%, у Німеччині - не більше 6%, у Польщі - до 12%

Ставки за споживчими кредитами у вересні

Найбільший банк України “Приватбанк” пропонує клієнтам споживчі кредити шляхом оформлення картки “Універсальна”. При цьому, реальна процентна ставка становить 50,61% річних, а максимальна сума ліміту не перевищує 50 00 грн.
“Правекс Банк” кредитує своїх клієнтів-фізичних осіб під 24,3% річних (реальна ставка). При цьому, користувачі можуть оформити кредит на суму до 1 млн грн на термін до 60 місяців.
Споживчі кредити в “Укргазбанку” видаються під заставу депозиту, відкритого в даній фінустанові. Реальна процентна ставка становить 16,26% за умови збігу валют кредиту і депозиту. Максимальна сума кредиту не перевищує 1 млн грн.
Отримати кредит готівкою можна і в ПУМБ. Кредит “Всеясно” можна оформити онлайн або в найближчому відділенні. При цьому реальна процентна ставка складе 107%, а максимальна сума кредиту не перевищує 300 тис.грн.
“Альфа-банк” пропонує споживчі кредити на суму до 100 тис.грн строком на 60 місяців. Реальна процентна ставка може коливатися від 0,01% – 225,5% залежно від умов кредитування.
Банк “Південний” готовий кредитувати клієнтів готівкою під 200 тис.грн. В рамках програми” дозволь собі більше ” споживачі можуть оформити кредит під 79,65% річних. При цьому, оплачувати інші послуги не потрібно.
Кредити від “Райффайзен банк Аваль” видаються готівкою, а реальна процентна ставка може варіюватися від 22,9% до 51,4% річних. Максимальна сума кредиту становить 500 тис. грн.
“Акордбанк” пропонує кредити на споживчі товари на суму 50 тис. грн. Реальна процентна ставка становить 59,33%. При цьому клієнту потрібно буде сплатити щомісячну комісію в розмірі 3%. Також в банку передбачена серйозна система штрафів за прострочення платежів, тому перед оформленням кредиту варто уважно вивчити умови.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: