Ексвласники ПриватБанку намагаються відібрати у фінустанови офіс у Дніпрі

Будівля перейшла у власність фінустанови за три місяці до націоналізації у 2016 році як предмет іпотеки, що було стягнуто для погашення кредитної заборгованості компанії, пов’язаної з колишніми власниками банку.

Компанія з орбіти колишніх власників ПриватБанку – НВ ТОВ «Океанмаш» – намагається через Верховний Суд незаконно відібрати у ПриватБанку офіс у Дніпрі вартістю понад 152 млн гривень, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу ПриватБанку.

Так, у середу 28 вересня, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду розгляне скаргу НВ ТОВ «Океанмаш» на рішення суду апеляційної інстанції, яким було підтверджено законність права власності ПриватБанку на його офіс у Дніпрі.

Головний Telegram-канал банкірів

Мова йде про будівлю, в якій розміщений головний офіс банку. Ця будівля перейшла у власність фінустанови за три місяці до націоналізації у 2016 році як предмет іпотеки, що було стягнуто для погашення кредитної заборгованості компанії, пов’язаної з колишніми власниками банку.

Тоді ж, у 2016 році, позивач в особі компанії «Океанмаш» з орбіти колишніх власників відповідним листом запевнив банк, що погоджується передати йому офісну будівлю для недопущення збільшення заборгованості за кредитним договором.

Проте у 2020 році «Океанмаш» звернувся до суду з вимогою скасувати право власності банку на будівлю. У листопаді 2020 року атака колишніх власників зазнала часткового успіху: Господарський суд Дніпропетровської області пристав на їхній бік, свавільно скасувавши право власності банку.

Однак у квітні 2022 року Центральний апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції та підтвердив законність права власності банку на його офіс.

«Попри наявність у банку всіх документів, що підтверджують дотримання банком порядку набуття у власність офісної будівлі, НВ ТОВ “Океанмаш”, що належить до орбіти колишніх власників, не полишає спроб відібрати будівлю державного банку. ПриватБанк невтомно веде боротьбу за справедливість та інтереси держави, з вірою у неупереджений та об’єктивний розгляд справи Верховним Судом», – сказано у повідомленні фінустанови.

судейский молоток

Читайте також: НБУ анулював ліцензії у 10 фінансових компаній

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що американська інвестиційна компанія Horizon Capital оголосила про запуск фонду для інвестицій в українські технологічні та експортно-орієнтовані компанії (Horizon Capital Growth Fund IV). На першому етапі компанія залучила до фонду $125 млн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)