Кому і до яких фінансових потрясінь слід готуватися у 2022-му – МВФ

Международный валютный фонд

Економічна нестабільність загрожує ринкам ЕМ: як «підстрахуватися» країнам, що розвиваються.

Експерти Міжнародного валютного фонду попереджають про фінансові потрясіння 2022 року і розповідають, до чого слід готуватися державам з економікою, що розвивається, повідомляє Banker.ua, посилаючись на матеріали РБК-Україна.

За даними МВФ, ринкам ЄМ слід готуватися до запланованого на 2022 рік підвищення процентних ставок у Сполучених Штатах: «яструбина політика» Федрезерва США може зробити фінансові умови у всьому світі більш жорсткими, стати причиною серйозних фінансових потрясінь, викликати відтік капіталу та спровокувати знецінення місцевих валют.

Як повідомляють аналітики Міжнародного валютного фонду, ФРС може вдатися до більш швидкого підвищення ставок на тлі стрімкого зростання цін, викликаного підвищенням зарплат у США або регулярними перебоями з постачанням.

Головний Telegram-канал банкірів

Так, зазначається у новій публікації експертів, валюти ринків ЄМ, що характеризуються високим держборгом, низькими сальдо поточного рахунку та низкою валютних ризиків, уже серйозно просіли в парах із доларом США.

Тому державам з економікою, що розвивається, які вже зіткнулися з інтенсивним інфляційним тиском, слід діяти швидко, рятуючи власні валюти від знецінення, і підвищувати відсоткові ставки.

Так, зазначають у МВФ, центробанкам таких держав слід чітко та послідовно інформувати Фонд про плани щодо посилення політики, а країнам із високим валютним боргом – хеджувати ризики (за можливості).

Крім того, додають у Міжнародному валютному фонді, урядам країн, що розвиваються, рекомендується анонсувати збільшення бюджетів за рахунок поступового нарощування податкових надходжень, змін у субсидіях та пенсіях тощо.

доллары США

Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Кирила Шевченка, НБУ та МВФ почнуть обговорення нової програми після того, як буде завершено поточну stand by.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)