Кредитування в Україні: чому один з найбільших позичальників надає перевагу фінансуванню в гривні

Розвиток новітніх технологій, а саме будівництво і розширення 3G і 4G мереж, вимагає значних інвестицій, зазначають в Lifecell.

За останній рік, завдяки послідовній політиці НБУ, ситуація з кредитуванням в Україні змінилася на краще, але вартість фінансування, в порівнянні з європейськими країнами, все ще залишається на високому рівні. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповіла керівник департаменту казначейства та управління ризиками зниження прибутковості мобільного оператора Lifecell Наталія Потапенко.

За словами співрозмовниці видання, компанія lifecell є одним з найбільших позичальників на українському ринку.

«Протягом останніх п’яти років ми вважали за краще фінансування в гривні, тому що велика частина доходів компанії в національній валюті. А також через відсутність ринкових інструментів хеджування валютних ризиків. На мою думку, вартість фінансування все ще залишається на високому рівні, якщо порівнювати з європейськими країнами», – зазначає Наталія Потапенко, додаючи, що за останній рік, завдяки послідовній політиці НБУ, відбулися позитивні зміни.

За словами експерта, рівень ризику в українській економіці досить високий, тому так важливо знаходити баланс між довгостроковим фінансуванням і можливістю заощадити на коротких термінах.

«Ми сподіваємося, що банківський сектор й надалі процвітатиме, і буде можливість інвестувати в якісний сервіс і розвиток технологій. Також ми очікуємо на повну лібералізацію валютного ринку і перехід до режиму вільного руху капіталу», – зазначає представник lifecell.

Також, додає Наталія Потапенко, для компанії важливо, щоб в Україні тривали реформи, які є запорукою економічного зростання, конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості.

«І, звичайно, для розвитку бізнесу необхідна стабільність і впевненість у завтрашньому дні», – резюмувала співрозмовниця Banker.ua.

Читайте також: “Я завжди ставлюся з повагою до своєї роботи”, – Кирило Шевченко (CEO ”Укргазбанк”)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами в.о. голови Нацбанку Катерини Рожкової, крім того, що на тлі поточної кризи потреба бізнесу в оборотному капіталі суттєво знизилася, і попит на кредити впав, скорочення кредитного портфеля банків відбувається під впливом як мінімум чотирьох чинників.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)