Банкіри та страховики оцінили поточний стан фінсектору України: опитування НБУ

Схильність українських фінустанов до ризику за останні 6 місяців дещо зросла, зазначають у НБУ.

Оцінка поточного стану фінансового сектору України зросла до рекордного рівня з травня 2018 року, передає Banker.ua, посилаючись на дані листопадового Опитування щодо системних ризиків фінсектору.

Згідно з результатами опитування, в якому брали участь керівники 22 банків, 12 СК та 3 інвестиційних компаній, у листопаді 2021-го стан фінсектору України покращився, а стійкість до негативних проявів значно зросла.

Так, про покращення ситуації у фінансовому секторі за минулі шість місяців заявили майже 40% опитаних топ-менеджерів, тоді як стійкість сектору до значних негативних впливів була оцінена респондентами вище за середній рівень вперше з моменту запуску опитування.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до перспектив фінансового сектору в наступному півріччі, то більшість учасників дослідження не очікують погіршення, а близько 20% опитаних керівників ставлять на подальше покращення його стану.

У якості головних джерел ризику для сектору в найближчі півроку співрозмовники НБУ, як і раніше, вказують загальний рівень корупції, а також діяльність судової системи та правоохоронних органів.

Крім того, до трійки найбільших ризиків уперше з моменту запуску опитування (у травні 2018-го) увійшов ризик можливої ​​ескалації воєнних дій з боку РФ.

Плюс респонденти вказали у якості ризикових факторів інфляцію, карантинні протиепідемічні заходи та кліматичні зміни.

Читайте також: Роман Кирилович: «Запуск франшизи не розслабляє, роботи стає більше, але вона має велику мету»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що український бізнес погіршив оцінки економічного стану власних підприємств: у листопаді індекс ІОДА опустився нижче за нейтральний рівень вперше за 7 місяців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)