Незважаючи на уповільнення інфляції, ФРС США продовжуватиме підвищувати ставки: заява

рабочий стол

«Оголошувати перемогу» над інфляцією в США ще зарано, зазначають експерти.

Федрезерв США має намір посилювати монетарну політику до подолання цінового тиску, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали ЕП.

Незважаючи на уповільнення інфляції, ФРС США продовжуватиме підвищувати ставки.

За словами президента ФРБ Міннеаполісу Ніла Кашкарі, американський регулятор ще «дуже-дуже далекий» від оголошення перемоги над інфляцією, тому до кінця поточного року облікову ставку може бути підвищено до 3,9%, а до кінця 2023-го – до 4,4 %. На даний момент показник знаходиться в діапазоні 2,25-2,5%.

Про те, що зарано «оголошувати перемогу» у боротьбі з інфляцією в США, говорить і президент ФРБ Сан-Франциско Мері Дейлі. За її словами, на вересневому засіданні Федрезерв може піти на третє поспіль підвищення ставки на 0,75%.

Президент резервного банку Чикаго Чарльз Еванс, у свою чергу, зазначив, що регулятору доведеться підвищити облікову ставку до 3,25%-3,5% у 2022-му та до 3,75%-4% у 2023 році. У той же час останній звіт Мінпраці він називає першим «позитивним» показником інфляції з березня, коли Федрезерв почав поступово підвищувати відсоткові ставки.

Головний Telegram-канал банкірів

Оцінюючи інфляційний звіт Міністерства праці США, згідно з яким споживчі ціни в Сполучених Штатах минулого місяця зросли на 8,5% порівняно з липнем 2021 року, найімовірнішим сценарієм трейдери вважають підвищення ставки на 0,5 в.п. у вересні.

Аналітики, опитані Trading Economics та Bloomberg, ставили на уповільнення зростання цін до 8,7% із зафіксованого у червні рекордного за останні 40 років рівня 9,1%.

Фінансові ринки прогнозують зростання ставки ФРС до 3,75% до кінця року та її подальше зниження у 2023-му.

процент

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що річна інфляція в Україні прискорилася до 22,2%, тоді як у липні до червня скоротилася до 0,7%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)