Гарантії за вкладами поширять на страховиків і КС: в ФГВФО розповіли, про які суми йдеться

Кредитні спілки повинні спланувати свою роботу таким чином, щоб мати можливість сплачувати регулярні внески до ФГВФО, зазначають у Фонді.

Гарантовані суми для кредитних спілок і компаній зі страхування життя, які повинні приєднатися до ФГВФО до початку 2023 року, можуть скласти 50 000 – 100 000 гривень. Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила директор-розпорядник Фонду Світлана Рекрут, передає Banker.ua.

За словами Світлани Рекрут, кредитні спілки та компанії зі страхування життя, що працюють в Україні, повинні приєднатися до ФГВФО до початку 2023 року.

При цьому, додає директор-розпорядник Фонду, ринок кредитних спілок відносно невеликий – йдеться про 1,4 млрд гривень, накопичених 19 000 вкладниками.

«Що стосується гарантованих сум для них, то поки обговорюються дві цифри – 50 000 і 100 000 гривень, в залежності від ступеня готовності ринку до часу «Ч» і рівня його ризиковості», – зазначає експерт, додаючи, що більш чіткі прогнози можна буде озвучити в 2022 році.

Головний Telegram-канал банкірів

За її словами, розраховуючи оптимальний рівень покриття гарантованою сумою, ФГВФО відштовхувався від середнього рівня вкладу в КС, який на сьогоднішній день складає 73 000 гривень.

«Тобто, гарантуючи 100 000, що вище за середній показник, ми навіть стимулюємо кредитні спілки залучати додаткові кошти. Даємо поштовх до розвитку», – зазначає Світлана Рекрут.

Що ж стосується готовності кредитних спілок сплачувати внески до Фонду гарантування вкладів, як це роблять банки, то, за словами співрозмовниці видання, ФГВФО працює над тим, щоб початковий внесок здійснювався за рахунок донорів.

Таким чином, зазначає Світлана Рекрут, вийде не вилучати одразу ж у КС оборотні кошти.

«А далі нехай планують роботу так, щоб мати можливість сплачувати регулярні внески. Насправді, йдеться про невеликі кошти, тому, переконана, що фінансово здорові союзи спокійно з цим впораються», – зазначає директор-розпорядник ФГВФО.

Читайте також: Прибуток банків України знизився. Чи чекати на кризу?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на початку липня Фонд гарантування вкладів провів серію аукціонів з продажу активів неплатоспроможних банків. Офісно-складська будівля «Діамантбанку» пішла з молотка за 78,8 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)