З початку вторгнення гривневі вклади населення зросли майже на 24% – НБУ

банковские вклады

Зростання обсягу коштів клієнтів у банках зберігається, незважаючи на бойові дії.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну гривневі вклади населення зросли майже на 24% за рахунок коштів на вимогу. Про це на своїй сторінці у Facebook пише голова НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Banker.ua.

За словами керівника Нацбанку, динаміка фондування уважно відстежується регулятором з першого дня війни: тренд на зростання обсягу коштів клієнтів у банках зберігається протягом більш ніж 80 днів повномасштабного вторгнення.

«Це чіткий індикатор довіри українців до банківської системи та запорука збереження високої ліквідності, навіть незважаючи на військові ризики», – зазначив у публікації Кирило Шевченко.

За його словами, з першого дня повномасштабного вторгнення агресора обсяг вкладів населення та бізнесу у всіх валютах за фіксованим курсом зріс на 90 млрд гривень в еквіваленті (дані актуальні на 16 травня 2022 року).

При цьому, зазначають у НБУ, на тлі потужного інформаційного тиску перед вторгненням було зафіксовано відтік коштів населення, який уже у березні-квітні було компенсовано зростанням обсягу вкладів в українських банках.

Головний Telegram-канал банкірів

Кирило Шевченко звертає увагу на те, що в умовах невизначеності вкладники менше концентруються на прибутковості вкладів та більше – на доступності коштів та стабільності роботи банків: частка коштів на вимогу зросла, тоді як частка термінових депозитів скоротилася.

«Гривневі кошти населення з початку війни зросли майже на 24% – до 528 млрд гривень – саме за рахунок коштів на вимогу (+50%)», – зазначив голова НБУ, додаючи, що подібний тренд уже спостерігався під час коронакризи.

Що ж до коштів юридичних осіб, то, за словами Кирила Шевченка, «через подальші виплати бізнесом зарплат при одночасному зменшенні надходжень» обсяг таких вкладів у березні дещо зменшився.

Проте, вже у квітні зростання обсягу коштів юросіб було зафіксовано у всіх видах валют (найпомітніше – на 7% за місяць – у гривні).

«Загалом обсяг гривневих коштів юросіб у банківській системі за роки зріс майже на 5% до 533 млрд гривень», – наголосив керівник НБУ.

банковские вклады

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аукціони з продажу військових облігацій принесли державному бюджету України майже 60 млрд грн, $144,1 млн та €176,5 млн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)