Експерт: Країни, що розвиваються, могли б «імпортувати» інфляцію в американську і європейську економіки

Якби країни, що розвиваються, створили «сировинне об’єднання» на кшталт ОПЕК, то це дозволило б їм утримувати ціни на досить високому рівні, впевнений експерт.

Надлишок доларової маси в розпал кризи може спровокувати зниження цін на ринках сировинних товарів. Як наслідок – Україна ризикує недоотримати прибуток від експорту, зазначає український економіст Олексій Кущ. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Сегодня.

За словами експерта, в звичайний, не кризовий час, зайва ліквідність перетікає на ринки країн, що розвиваються, які не упускають можливості скористатися кон’юнктурою дешевої американської валюти.

Населення таких країн, зазначає Олексій Кущ, купує долари, в той час як самі держави залучають валюту шляхом випуску боргових інструментів. Таким чином і НБУ, викупивши минулого року на ринку $8 млрд, наростив резерви до $25 млрд, додає економіст.

Коли ж настає криза, країни, що розвиваються, більше не можуть «абсорбувати» інфляцію, і відбувається обвал: базові активи на світових сировинних ринках знецінюються, різко знижуються ціни на нафту, метал і продовольство. А ВВП України досить сильно залежить від світових цін на сировину.

На думку Олексія Куща, щоб зберегти номінальне значення ВВП на рівні минулого року, Україні потрібно включити «друкарський верстат», що, в свою чергу, веде до прискорення інфляції. А в розвинених країнах, які Україна забезпечує дешевою сировиною, інфляція сповільнюється.

Експерт переконаний: якби країни, що розвиваються, змогли створити на сировинних ринках об’єднання на кшталт ОПЕК, то їм би вдавалося утримувати ціни на досить високому рівні.

«Тоді б інфляція імпортувалася в американську і європейську економіки», – пояснює економіст, додаючи, що відсутність консолідації й досі змушує країни, що розвиваються, миритися з низькими цінами на сировину.

Читайте також: Після карантину економіка завалиться? Всі говорять про кризу восени, нас точно чекає колапс?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними, опублікованими в звіті Всесвітнього банку, обмежувальні заходи, введені урядами багатьох країн на тлі пандемії COVID-19, можуть стати причиною різкого падіння грошових переказів в усьому світі.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)