The Economist не зміг включити Україну до Індексу Біг-Маку: в чому причина

big mac index

Найпереоціненішою валютою у світі на сьогоднішній день є швейцарський франк.

Війна, розв’язана російським агресором в Україні, внесла корективи у Індекс Біг-Маку, який публікує британське видання The Economist: у липневому номері експерти не змогли оцінити «реальний» курс гривні, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали видання Оглядач.

Гривня вибула з рейтингу Big Mac Index: через тимчасове призупинення роботи McDonald’s в Україні журнал The Economist не зміг оцінити вартість української національної валюти.

Крім гривні, в липневому номері видання відсутній і рубль рф: валюті тоталітарної країни не знайшлося місця в рейтингу, оскільки компанія McDonald’s повністю залишила ринок агресора.

Варто зазначити, що в основі підрахунків, які проводять експерти The Economist з 1986 року, лежить ціна класичного «Біг Мака» з McDonald’s у різних країнах світу.

Традиційний американський бургер став еталоном, тому що його можна розглядати у якості своєрідного аналога продуктового кошика, що включає хліб, м’ясо та овочі. За «справедливим курсом» вартість бутерброду в будь-якій країні світу повинна дорівнювати його ціні в Сполучених Штатах.

Головний Telegram-канал банкірів

Згідно з липневим рейтингом, найпереоціненішою валютою у світі на сьогоднішній день є швейцарський франк (+30,3%).

Друга позиція рейтингу дісталася норвезькій кроні, переоціненій на 21,6%, а третя – уругвайському песо, вартість якого відхиляється від «еталонної» у більшу сторону на 18,1%.

Що ж до найбільш недооціненої валюти, то нею став венесуельський болівар із результатом «мінус 65,8%».

«Срібло» за недооціненістю в липневому рейтингу взяв румунський лей (-55,7%), тоді як третя позиція дісталася індонезійській рупії (-54,6%).

гривна

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аналітики Morgan Stanley допускають падіння S&P 500 до 3400-3500 та навіть до 3000 пунктів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)