Інвестори стурбовані, ринок нафти штормить: що з цінами

Після обвалу вартості нафти в березні-квітні найбільші добувачі «чорного золота» фіксують колосальні збитки.

Оптимізму інвесторів, викликаного зростанням індексу ділової активності в промисловості США, вистачило ненадовго: після невеликого відкочування ціни на нафту еталонних марок знову перейшли до зниження, передає Banker.ua.

Так, згідно з даними торгів 4 серпня, жовтневі ф’ючерси на Brent просіли на 0,7%, опустившись до $43,84. У той же час, вартість вересневих ф’ючерсів на WTI впала на 0,63%: барель нафти цієї марки подешевшав до $40,75.

За словами Джона Дрісколла з JTD Energy Services, сьогодні учасники ОПЕК+ намагаються встановити рівновагу на ринку нафти, і їхнім завданням є пошук балансу між підтримкою цін і стримування видобутку в Штатах. Експерт вважає, що, якщо ціни перевищать позначку в $45-50 за барель, то це може стати «червоною ганчіркою» для незалежних виробників з США.

Варто також зазначити, що після обвалу вартості нафти в березні-квітні найбільші добувачі «чорного золота» фіксують колосальні збитки.

Так, чистий збиток Royal Dutch Shell (ринкова вартість компанії становить $126,5 млрд) у січні-червні поточного року зафіксовано на рівні $18,15 млрд, у той час як в першому півріччі 2019-го нафтогазова компанія отримала прибуток у розмірі $8,9 млрд.

При цьому французи Total (ринкова вартість $93,1 млрд) за 6 місяців 2020 року отримали $8,33 млрд чистого збитку, в першому півріччі 2019-го заробивши $5,87 млрд.

Читайте також: Топ-5 монет НБУ, на яких можна заробити

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Крістіана Малека з JPMorgan, вартість «чорного золота» протягом двох років може вийти за межі $100 за барель. Експерт зазначає, що в лютому-березні котирування Bitcoin і нафти демонстрували високий взаємозв’язок, і протягом декількох років він може відновитися.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)