Іпотечне кредитування в США сягнуло рекордних максимумів – Mortgage Bankers Association

недвижимость

Протягом року вартість житла у Сполучених Штатах зросла більш ніж на 19%.

У 2021 році іпотечне кредитування в США сягнуло рекордних максимумів, повідомляє Banker.ua, посилаючись на матеріали Інтерфакс.

За інформацією Mortgage Bankers Association, минулого року кредитори зі Сполучених Штатів видали іпотеки на загальну суму $1,61 трлн, встановивши таким чином абсолютний рекорд.

Так, зазначається в публікації, роком раніше, у 2020-му обсяг іпотечного кредитування в Штатах досяг $1,48 трлн, тоді як позик на купівлю житла американцям у 2005 році було надано на суму $1,51 трлн.

Як пояснюють експерти, активність на ринку нерухомості в країні досягла піку як на тлі підвищення цін, яке спонукало громадян США масово купувати житло, так і через низькі ставки, завдяки яким у американців з’явився шанс помітно покращити свої житлові умови.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, додають фахівці, додатковим стимулом для оформлення кредиту на купівлю «квадратів» для багатьох жителів Сполучених Штатів стало зростання обсягу накопичень у період пандемії COVID-19.

Темпи зростання цін залишаються на рекордних рівнях, хоча в останні місяці спостерігається деяке їхнє уповільнення. Так, з жовтня 2020-го до жовтня минулого року вартість житла в США піднялася на 19,1%.

Також, зазначають у Mortgage Bankers Association, нарощування іпотечного кредитування у Штатах частково дозволило компенсувати скорочення рефінансування, зменшення якого протягом 12 місяців становило $0,3 трлн.

Варто зазначити, що, згідно з прогнозом, озвученим експертом у галузі нерухомості Іваном Кудояром, у поточному році на ринку нерухомості України зросте як попит, так і пропозиція. Вартість житла, як очікується, зростатиме на 5-10% щороку.

валюта США

Читайте також: Гроші назад: який кешбек пропонують українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що обсяг кредитування в рамках програми «Доступна іпотека 7%» до кінця минулого року досяг 1,145 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)