Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Іпотечне кредитування в Україні: банкір попередив про ризик зростання процентних ставок
З рівнем ставок в 14-18% обсяг іпотечного кредитування в Україні був зовсім інший, зазначають в «Глобус Банку».
Програма «Доступна іпотека 7%» показала, наскільки вирішальною для активізації кредитування в Україні є процентна ставка. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Banker.ua розповів голова правління «Глобус Банку» Сергій Мамедов.
За словами співрозмовника видання, крім компенсації від держави, для активізації ринку іпотеки в Україні можуть бути використані й інші «компенсатори».
«Програма «Доступна іпотека 7%» показала, наскільки процентна ставка є вирішальною для активізації кредитування. З рівнем ставок в 14-18% обсяг іпотеки був зовсім інший. Тільки держава сказала, що людина може отримати кредит під 7%, як кількість бажаючих зросла в рази», – зазначає голова правління «Глобус Банку».
Проте, додає він, зараз простежується інша тенденція.
«Через зростання інфляції та облікової ставки призупинився процес зниження ставок за депозитами, деякі банки навіть почали їх підвищувати. Це неминуче призведе до зростання процентних ставок за кредитами», – прогнозує Сергій Мамедов.
За словами співрозмовника Banker.ua, аналізуючи ринок іпотеки, варто подумати, які ще компенсатори (крім компенсації від держави) можуть працювати.
«Наприклад, використання ескроу-рахунків, коли інвестори купують квартири у забудовників, ці гроші розміщуються в банку, і банк є їхнім розпорядником. Простіше кажучи, об’єкт будівництва коштує 100 млн, інвестори перерахували 50 млн, банк фінансує ці 50 млн з мінімальною маржею 1-1,5% і надає кредит на необхідну для завершення проекту суму. За рахунок цього ті ж ставки за кредитами будуть значно нижчими», – зазначає глава правління «Глобус Банку».
Також, за словами Сергія Мамедова, програма «Доступна іпотека» передбачає тільки дві можливі схеми фінансування – майнові права та фонди фінансування будівництва, які разом складають не більше 10% від обсягу реалізації.
«Решта 90% не можуть брати участь в цій програмі. Відповідно, треба або переконати будівельників переходити на ці схеми фінансування, або включити в програму інші схеми фінансування будівництва, інакше вона не буде ефективно розвиватися», – констатував експерт.
Читайте також: Тетяна Грязнова: «YASNO планує інвестувати у проєкти з енергоефективності близько 1 млрд гривень»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Сергія Мамедова, в Україні 95% житла люди купують за власні кошти, тоді як в розвинених країнах частка кредитних продажів наближається до 100%.
Коментарі (0)