Дитина вчиться за кордоном. Як можна відправити їй гроші?

7 карток, 12 Квітня 2024
1
Хочу відправити гроші доньці-студентці за кордон. Наскільки це складна процедура?

Існує кілька способів відправити гроші родичам і друзям за кордон. Наприклад, можна скористатися послугами міжнародних платіжних систем, таких як Western Union, MoneyGram та іншими, або ж переказати кошти з картки на картку, використовуючи системи Visa і MasterCard. При виборі способу переказу потрібно враховувати суму і валюту, а також країну, в яку ви плануєте робити переказ, оскільки від цього будуть залежати умови і розмір комісії, яку стягує міжнародний оператор за трансфер коштів.

2
Вона навчається в Чехії. Відправляти планую 200 доларів. Який варіант краще вибрати?

Для міжнародних платежів у країни Європи найкраще використовувати такі платіжні системи, як Western Union і MoneyGram. Для переказу варто звернутися до найближчого відділення банку, який підтримує ці платіжні системи. У заявці на переказ необхідно вказати прізвище та ім’я одержувача, номер паспорта, телефону, а також суму і призначення платежу. Після заповнення заявки переказ буде відправлений миттєво. Одержувач може забрати гроші в найближчому відділенні банку при пред’явленні паспорта і шифру, який буде переданий відправнику в момент пересилання коштів. Розмір комісії складе від 0,5%-2% від суми.

3
Знаю, що інші батьки відправляють гроші одразу на банківську карту. Як це зробити?

Такий варіант теж можливий. Українські банки дозволяють переводити кошти в гривні або доларах на рахунки зарубіжних банків. Найбільш поширеним видом міжнародних банківських переказів залишається система Swift. Сума переказу не повинна перевищувати 500 доларів, а розмір комісії становить близько 0,5% від суми. Мінімальний розмір комісії становить 5 грн.

 

4
І коли гроші надійдуть на рахунок?

Зазвичай пересилання коштів займає від 24 годин до двох банківських днів.

5
Але в моєму випадку комісія за переклад занадто дорога. Як можна здешевити пересилку?

Ви також можете відкрити карту українського банку в Україні і просто передати дочці в країну її проживання. В такому випадку можна переводити гроші з карти на карту в гривні, а при знятті готівки гроші будуть автоматично конвертуватися в потрібну валюту. При цьому доведеться заплатити і за зняття готівки з іноземної картки, і за конвертацію коштів із прив’язкою до курсу долара США.

6
Знаю, що багато хто відправляє через інтернет, навіть не виходячи з дому. Можете навчити?

Йдеться про електронні гроші, які стали дуже популярними останнім часом. Наприклад, для пересилання доларів можна скористатися платіжною системою PayPal. Щоб відправити гроші, необхідно відкрити валютний гаманець в цій системі, поповнити його і після відправляти долари, євро або будь-яку іншу валюту безпосередньо на гаманець одержувача. У такому випадку комісії будуть мінімальними.

7
Донька постійно платить через телефон. Може, їй просто покласти гроші на мобільний рахунок?

Досить непоганий варіант. Можна поповнити мобільний рахунок на певну суму, а одержувач зможе оплатити товари або отримати готівку у валюті країни перебування через сервіс Apple Pay або Google Pay.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: