ico
Ср, 22 Вер
USD 26.7081 ico
EUR 31.3566 ico
RUB 0.36516 ico
RU
USD 26.7081 ico
EUR 31.3566 ico
RUB 0.36516 ico

Експерти радять диверсифікувати заощадження. Як мені вкласти гроші правильно, а не в усе підряд?

7 карток, 22 Вересня 2021
1
Всі кажуть, що гроші краще вкладати частинами в різні активи. В цьому є сенс?

Коли мова йде про заощадження й інвестиції, знаходиться дійсно багато експертів, які знають, куди вкласти гроші. «В золото треба», «краще в нерухомість», «раджу ризикнути з криптою» – ці поради друзів і знайомих, звичайно, мають місце бути. Але якщо послухати дійсно фахівців, фінансових експертів, то всі як один скажуть, що потрібно диверсифікувати свої інвестиції. І для цього є безліч інструментів, у тому числі банківських.

2
Ну і куди ж зараз модно вкладати? І як це зробити правильно?

Якщо подивитися на структуру розподілу активів у світі, то основна частка припадає на нерухомість, світовий борг, валюти провідних країн і цінні папери. Зовсім трохи займають золото та деривативи (договори). І зі значним відривом йде криптовалюта, а замикає цей список срібло.

У будь-якому випадку, кожній людині необхідно мати хоча б маленький «портфель» – вкладати потроху в різні активи, це правильний підхід. Інакше можна зіткнутися з ситуацією, коли ви вклали всі заощадження, наприклад, в долари, а завтра курс може різко обвалитися, і ви прогоріли.

3
А які інструменти доступні українцям?

Щоб вибрати активи і пропорції, тобто яку частину ви готові вкласти в кожен з них, ви повинні зрозуміти, наскільки великий ризик готові сприймати. Якщо просто відкрити депозит як фізособі, та ще й на невелику суму, то ризик тут мінімальний. Звичайно, і бажаний рівень прибутковості для всіх інвесторів різний. Наприклад, люди, які купують акції, як правило, не розглядають дохід менше 10% річних.

Українцям же можна диверсифікувати вкладення за рахунок доступності долара і євро. Хайлевел – відкрити депозит у своїй валюті, вкласти частину в інвалюти, інвестувати в нерухомість і, наприклад, в акції.

4
Чому всі вкладають тільки в долар і нерухомість? А, ну і гривневий запас мають у кращому випадку

Такий вибір українці роблять, ймовірно, тому що у країні відсутній ринок цінних паперів. Крім того, Нацбанк обмежує інвестиції українців за кордон, що посилюється ще і незнанням правового поля, нерозумінням ринку та іншими факторами. Тому весь портфель у людей зосереджений в основному в нерухомості всередині країни і грошах.

Але радує те, що НБУ додали до цих інструментів держоблігації, хоча частка фізосіб тут незначна. Це більше підходить юрособам.

5
Припустимо, у мене не дуже велика сума для вкладень. Як мені вчинити?

Розбийте, як мінімум, свої інвестиції на фінансові та матеріальні активи. Найдоступніший вид – депозит. Це низькоризикований інструмент, вклади захищені державою, тому ви зможете стабільно отримувати свій відсоток. Суть цього методу зводиться здебільшого навіть не до накопичення, а до збереження капіталу, так що високоприбутковим його не назвеш.

Знову ж таки, дивлячись що вважати «невеликою» сумою. Якщо є тисяч 5-10 доларів, спробуйте вкласти в ОВДП – дохідність буде вища, ніж у депозитів, на 3-7%.

Плюс, можете купувати стійкі світові валюти, але не вкладайте туди основну частину коштів.

Відносно матеріальних активів, можете інвестувати в банківські дорогоцінні метали (вони часто тільки зростають у ціні). Кілька грам золота, наприклад, ETF, GLD або GLDM, зайвими не будуть. Та й срібло подорожчало останнім часом.

 

6
А крім банківських інструментів, які ще є варіанти?

Все залежить від наявної суми, готовності ризикувати і чекати. Можна купити комерційну або житлову нерухомість для подальшої здачі в оренду, тоді інвестиції почнуть окупатися в найкоротші терміни. Можна купувати акції компаній. До речі, варто звертати увагу на недооцінені компанії. Але тоді більший прибуток доведеться почекати. Однак облігації все ж у цьому сенсі більш цікаві. Заради інтересу можете за бажанням навіть з криптовалютами познайомитися. Загалом, інвестпортфель може і повинен бути різноманітним.

7
Для мене, як для дрібного інвестора, є якісь перспективи?

Той факт, що українці обмежені в інвестиціях, вже знатно приївся і набрид. Однак надія є. Регулювання ринку цінних паперів в Україні не так давно зазнало деяких змін. Тому, якщо законодавство вдасться адаптувати під нові вимоги до 2021 року, то інвестори країни значно розширять географію і інструменти для інвестицій. А це великі можливості для українців.Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×