На сьогоднішній день капіталізація ринку золота становить $4,7 трлн, а з урахуванням розвіданих запасів цей показник перевищує $12 трлн. На кінець 2020 року власниками золотих запасів числилися понад 79 тис. осіб. Однак основними власниками дорогоцінного металу є центробанки. Більшість золотовалютних резервів сконцентровані у країнах Близького Сходу і США. А на початку року купівлею жовтого металу зацікавився і Європейський центральний банк. Золото досі залишається захисним активом.
Це означає, що у кризових ситуаціях, наприклад, у разі падіння ринку в результаті епідемії коронавірусу, золото не тільки не втрачає в ціні, а, навпаки, зміцнюється. Звернемося до цифр. На початку лютого 2020 року вартість однієї тройської унції золота становила $1589, а в пік епідемії, який припав на червень-липень, вартість унції перевищила $2000. Багато в чому тому, що великі інвестори стали продавати акції компаній, що зазнали збитків, і вкладати гроші в золото.
Зазвичай так. У кризові періоди вартість золота збільшується. Так склалося історично. Під час підйому економіки на дорогоцінному металі можна заробити менше, зате він надійно збереже ваші кошти від девальвації та інфляції.
Справа в тому, що в Україні не можна просто купити банківське золото у злитках. Його дуже складно знайти і придбати. У такому випадку банки пропонують інвестування в цифрове золото. Ви просто вносите певну суму в банк, а фінустанова нараховує на ваш рахунок відповідну кількість грамів золота. Якщо ціна активу збільшується, то зростає і ваша сума на рахунку.
Можна придбати колекційні золоті монети, які випускає НБУ практично щороку. На сьогодні українцям доступні пам’ятні монети із золота, срібла та платини. Ви можете придбати монети на наявну суму, а потім продати безпосередньо в банках, які приймають золото.
В Україні поки немає фондового ринку і бірж, які могли б надати доступ до торгівлі ф’ючерсами на золото. Тому для здійснення подібних угод необхідно посередництво брокера, який має ліцензію і дозвіл на здійснення угод на подібних біржах.
Їх особливо і немає. Єдиний ризик – падіння ціни активу. З кінця літа 2020 року золото поступово знижується в ціні. Це викликано відновленням економіки і перетіканням грошей із золота в інші активи, такі як криптовалюта, акції та індекси.