Заблокували банківську картку. Як діяти?

8 карток, 22 Листопада 2024
1
Виявив, що моя банківська карта заблокована. Чому це сталося?

Блокування банківської карти має на увазі повне обмеження проведення операцій по ній. Іншими словами, користувач не зможе здійснити оплату карткою, якщо вона повністю заблокована. Банк має право тимчасово або повністю блокувати карту користувача, якщо, наприклад, помітить, що ви намагаєтеся зробити нестандартні угоди: вивести відразу велику суму готівки, оформити кредит, купити заборонені товари або криптовалюту.

Якщо по карті відбувається відразу кілька підозрілих операцій, то це може означати, що злочинці скопіювали вашу карту і активно нею користуються. У цих випадках блокування виступає засобом захисту ваших грошей.

2
Але я не здійснював жодних операцій найближчим часом..

Причинами блокування можуть виступати також такі випадки:

– введено неправильний ПІН-код. Традиційно платіжна система дозволяє ввести неправильний ПІН-код всього 3 рази. Якщо всі спроби були вичерпані, то банк заблокує карту.

– закінчився термін дії карти. Перевірити його можна на лицьовій стороні карти.

– переведення в готівку великих сум грошей. Якщо банк зауважує, що з вашої картки здійснюються перекази великих сум грошей з подальшим переведенням у готівку, то карта може бути заблокована до з’ясування обставин.

– карта може бути заблокована за рішенням суду.

3
Все одно не можу зрозуміти причину блокування. Що робити?

Якщо карта виявилася заблокованою, то насамперед потрібно звернутися в банк за отриманням пояснень. Для цього достатньо зателефонувати на гарячу лінію фінорганізації або ж звернутися до найближчого стаціонарного відділення. Співробітники банку пояснять вам причину блокування, і якщо ви доведете, що саме ви здійснювали покупки або переводили в готівку кошти, то карту розблокують.

4
Дійсно, я переводив у готівку кошти після отримання бонусів. У цьому причина блокування?

Переведення в готівку великої суми коштів може стати однією з причин блокування. Якщо карта була заблокована саме тому, то банк попросить у вас доказ законного отримання коштів. Це може бути договір купівлі-продажу, договір оренди або договір на виконання будь-яких послуг. У будь-якому випадку ви повинні підтвердити, що кошти отримані законним шляхом.

 

5
Чи можу я забрати гроші, які заблоковані на карті?

Незважаючи на те, що карта заблокована, ви можете забрати свої кошти з карти. Наприклад, ви можете перевести їх на іншу карту за допомогою онлайн-банкінгу. Також можна спробувати зняти кошти безпосередньо з рахунку. Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення банку, і касир видасть вам кошти готівкою.

6
Якщо частина коштів вже була вкрадена з картки перед блокуванням, банк поверне їх мені?

Кожна ситуація індивідуальна, і співробітники банку будуть проводити додаткові перевірки. Якщо буде встановлено, що шахраї вкрали кошти без вашого відома, то банк може заблокувати транзакції і повернути гроші на карту. У разі, якщо ви самі добровільно надали ПІН-код або іншу інформацію по карті, будучи обдуреними, то банк має повне право не повертати кошти на карту.

7
Чи буде банк попереджати мене про блокування?

Як правило, банк повідомляє про можливе блокування карти через дзвінок оператора або СМС-повідомлення. Однак в деяких випадках, коли є ймовірність, що орудують шахраї, банк спочатку заблокує карту, а потім повідомить про це власнику.

8
Як не допустити блокування карти в майбутньому?

Потрібно дотримуватися кількох правил:

1. Замовляйте додаткову карту до основної. Вона буде прив’язана до того ж банківського рахунку, що і основна. У разі блокування, ви завжди зможете використовувати додаткову карту.

2. Якщо ви робите покупки в підозрілих місцях або не впевнені в порядності продавця, то краще розплачуйтеся готівкою.

3. Знімайте гроші в банкоматах, розташованих біля банків. Так ви мінімізуєте ризик копіювання карти. Часто шахраї оснащують банкомати, розташовані в багатолюдних місцях, скіммінговими пристроями, які здатні копіювати дані карт.

4. Залишайте актуальний номер телефону. У разі виникнення підозри, банк може передзвонити вам, щоб упевнитися, що саме ви робите транзакцію. Не взяли трубку – карту заблокують.

Нікому не довіряйте свою карту!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: