В Україні зростає кількість збиткових банків: «розбір польотів» від НБУ

подписание документа

У I кварталі частка NPL у банківській системі знизилася на 3 в. п.: показник досяг 27.1%.

Незважаючи на військові дії, у І кварталі банківський сектор України зберіг високу ліквідність та операційну прибутковість. Досягти цього вдалося завдяки своєчасним діям НБУ та банків, повідомляє Banker.ua.

Як повідомляє прес-служба НБУ, із початком повномасштабної війни попит на кредитні ресурси з боку населення знизився. Порівняно з IV кварталом 2021-го, у січні-березні 2022 року темпи зростання кредитів фізособам уповільнилися до 0.7%: позики в цей період надавалися виключно на поточні потреби клієнтів, тоді як іпотечне та автокредитування було поставлено на паузу.

У той же час, квартальне зростання чистих гривневих кредитних портфелів у бізнес-сегменті склало 4.8%. Показник корпоративного кредитування у валюті у січні-березні зріс на 2.2% у доларовому еквіваленті.

Найвищі квартальні темпи зростання гривневого портфеля – понад 10% – у I кварталі продемонстрували держбанки.

Крім того, регулятор повідомляє про зниження частки NPL у банківській системі: у січні-березні 2022-го показник зменшився на 3 в. п. та досяг 27.1%.

За рахунок зменшення вкладень у депозитні сертифікати НБУ та ОВДП чисті активи банків у зазначений період скоротилися на 2.2%.

Водночас гривневі кошти фізосіб у І кварталі зросли на 10.8%, тоді як обсяг вкладень в іноземній валюті скоротився на 8.6%.

Кошти бізнес-вкладників у січні-березні скоротилися на 13.1% у гривні та на 10.6% у валюті.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що збитки банківського сектору України в I кварталі склали 0.16 млрд грн, а в березні – 10.1 млрд грн. Сталося це на тлі необхідності формування резервів під очікувані втрати, які виникли вперше з 2017 року.

Число збиткових банків за перші три місяці 2022 року зросло з 5 до 25 установ.

пустой карман

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, у квітні ставки за гривневими депозитами впали до історичного мінімуму, знизившись до 6,9% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)