У НБУ розповіли, коли повернуть плаваючий курс

гривна

МВФ дав термін Нацбанку до кінця червня для розробки стратегії щодо лібералізації валютних обмежень. Однак скасування фіксованого курсу – це питання не найближчого часу.

До кінця червня 2023 року Нацбанк має розробити стратегію повернення до ринкового курсоутворення. Проте зараз скасування фіксованого курсу не є короткостроковою перспективою, незважаючи на покращення ситуації на валютному ринку. Про це повідомив заступник голови Національного банку Юрій Гелетій в інтерв’ю “24 каналу”, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Він зазначає, що ситуація у готівковому сегменті ринку справді покращилася. Спред між готівковим та офіційним курсами валют знизився з пікових 28% улітку 2022 року до 1-4% зараз.

Серед причин – сезонний продаж валюти аграріями, пристосування економіки до умов війни, стабільне надходження міжнародної допомоги та продовження «зернової угоди». Водночас у НБУ вважають, що поки що передумов для повернення плаваючого курсу немає.

«Підстав для зміни курсового режиму поки що немає. Ми чітко розуміємо, що фіксований курс є оптимальним лише за певних умов: коли всі інші режими створюють ще більше ризиків і, можливо, негативних побічних ефектів», – сказав Гелетій.

Було досягнуто домовленості щодо розробки стратегії з лібералізації валютних обмежень. При цьому термінів та дат скасування цих обмежень наразі немає.

«Передумови все ще формуються, тому повернення до більшої гнучкості курсу не є питанням найближчої перспективи. У той же час, якщо конфігурація цих передумов складеться, безумовно, ми активно рухатимемося в цьому напрямку», – додав заступник голови НБУ.

Юрий Гелетий

Читайте також: Товар номер один: як український аграрний експорт став основою економіки. Спецпроєкт

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у Мінфіні пояснили, як вдалося відмовитися від емісії гривні цього року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)