Інший рівень ризику: експерт пояснив різницю між комерційними та державними банками

Сьогодні в Україні залишилися тільки державні та комерційні банки, що конкурують між собою за клієнтів, зазначають в «Укргазбанку».

Банківський сектор України на сьогоднішній день повністю сформований і розвивається, як і у всіх цивілізованих країнах. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів голова правління АБ «Укргазбанк» Кирило Шевченко.

За словами нашого співрозмовника, в 2000-і роки в Україні викристалізувалося кілька нових моделей банкінгу.

«Перша – державні банки. Друга – олігархічна модель, коли банки олігархів збирали гроші з усієї країни і фінансували свої власні проекти. Можна сказати, що це була піраміда. Також були банки з іноземним капіталом, які намагалися вести цивілізований банкінг. І була модель банків, які займалися фінансової оптимізацією. Після 2014 року ці моделі зазнали змін. Сьогодні такі згадані моделі, як піраміди і фінансова оптимізація, пішли в минуле», – зазначає Кирило Шевченко.

Фактично, на сьогоднішній день залишилися тільки державні та комерційні банки, які і конкурують між собою за клієнтів, констатує голова правління «Укргазбанку».

«За останні роки держбанки зробили величезні кроки вперед по продуктах, нагляду, управлінню. Різниця між комерційними та державними банками полягає в відповідальності менеджменту. Гроші, які держава вклала в держбанки, – це кошти платників податків. Що означає інший рівень контролю і ризику. За нами – більше нагляду з боку правоохоронних органів. А ось продукти і технології майже не відрізняються. Продуктовий ряд зараз універсальний і в приватних банках, і в держбанках», – зазначає співрозмовник Banker.ua.

Читайте також: НБУ знизив ставку до 6% – це значить дешеві кредити? (спойлер: не зовсім)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ отримав членство у Міжнародній мережі регуляторів кредитних спілок ICURN. Основна місія організації – надання членам ICURN підтримки в частині ефективного регулювання діяльності кредитних спілок і кооперативів, які надають фінансові послуги.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)