Члени Комітету з монетарної політики пояснили, чому «підняли» облікову ставку лише до 9%

На думку деяких членів КМП, зволікання з посиленням монетарної політики може стати на заваді поверненню інфляції до цілі НБУ у 2022 році.

9%-е підвищення облікової ставки у грудні підтримали 7 із 10 членів Комітету з монетарної політики НБУ, передає Banker.ua.

Під час останнього засідання Комітету з монетарної політики Нацбанку за підвищення облікової ставки до 9% проголосували 7 із 10 членів КМП, наголошується у повідомленні регулятора.

Один із членів Комітету, який підтримав 9%-е підвищення облікової ставки у грудні, у коментарі зазначив, що під час засідання розглядав можливість підвищення ставки на 1 в. п. Проте, на тлі слабкого відновлення української економіки після кризи (протягом року регулятор переглядав прогноз зростання ВВП у менший бік, тоді як очікування щодо інфляції – у більшу) він віддав перевагу підвищенню ставки на 0,5 в.п.

Головний Telegram-канал банкірів

Другий член КМП, який прийняв аналогічне рішення, аргументував свою думку вичерпанням низки глобальних проінфляційних факторів, а також прогнозами на користь поступового уповільнення інфляції. За його словами, грудневе підвищення ставки на 0,5 в.п. разом з готовністю до подальшого посилення ДКП є на сьогоднішній день «адекватною реакцією».

Як зазначається у повідомленні Нацбанку, підвищення показника на 0,5 в.п. відображає очікування ринку плюс, на думку членів КМП, помірне зростання ставки необхідно поєднувати з такими заходами щодо посилення монетарної трансмісії, як мобілізація надлишкової ліквідності в банківській системі.

У той же час за підвищення облікової ставки до 9,5% у грудні висловилися троє членів Комітету. На їхню думку, зволікання з рішучим посиленням ДКП може стати перешкодою для повернення інфляції до цілі НБУ у 2022 році.

Читайте також: Багаті стають багатшими: як влаштований ринок інвестицій в Україні і чому краще інвестувати у свій бізнес

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що за підсумками засідання КМП 9 грудня Нацбанк України підвищив облікову ставку до 9% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)