Корпоративне та споживче кредитування в Україні: банкіри озвучили прогнози на найближчий рік

банк

У перспективі всі види ризиків лише посилюватимуться, прогнозують представники банків.

Кредитні менеджери банків, які взяли участь в Опитуванні про умови банківського кредитування від НБУ, очікують на поступове поновлення попиту на корпоративні кредити і більш швидке – на споживчі в найближчі 12 місяців, передає Banker.ua.

Національний банк опитав кредитних менеджерів 27 банків (частка фінустанов у загальному обсязі активів банківської системи становить 94%).

Згідно з результатами дослідження, банки стримано оцінюють перспективи кредитування у наступні 12 місяців: більшість респондентів очікують на скорочення обсягів видачі кредитів як у корпоративному, так і в роздрібному сегменті.

Водночас, зазначає прес-служба НБУ, порівняно з попереднім кварталом оцінки перспектив відновлення споживчого кредитування в Україні дещо покращилися.

«Банки вважають, що якість кредитного портфеля погіршиться. Респонденти очікують на скорочення фондування у наступні 12 місяців, однак мають більш оптимістичні порівняно з І кварталом оцінки перспектив залучення коштів населення», – наголошується в повідомленні.

Крім того, на думку респондентів, у перспективі всі види ризиків лише посилюватимуться.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що у ІІ кварталі представники банків констатували посилення негативного впливу війни на показники кредитування.

Так, учасники опитування відзначили погіршення якості кредитів, зниження схвалення заявок та посилення стандартів кредитування. Також респонденти констатували незмінність помірного попиту на позики з боку бізнесу та скорочення попиту з боку населення через погіршення споживчих настроїв.

Також внаслідок скорочення заощаджень домогосподарств та невтішних перспектив ринку нерухомості у квітні-червні було зафіксовано рекордне зниження попиту на іпотеку.

Щодо ризиків, то в ІІ кварталі 2022 року учасники опитування відзначили зростання всіх їх видів: найбільш помітно – кредитного та операційного.

подписание документа

Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з моменту запуску програми доступного кредитування “5-7-9%” банки профінансували малий та середній бізнес на загальну суму 131,51 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)