Що має зробити Україна для отримання нового кредиту від ЄС: Шмигаль озвучив умови

Євросоюз наполягає на проведенні низки реформ в Україні та створенні комісії з питань етики судів.

Другий транш макрофінансової допомоги від ЄС в рамках угоди, підписаної 23 липня в Брюсселі, буде доступний Україні за умови виконання низки спеціальних вимог. Про це заявив глава Кабінету міністрів Денис Шмигаль, передає Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

За словами українського прем’єра, умовою отримання другої частини макрофінансової допомоги від Євросоюзу є виконання спеціальних вимог.

В першу чергу, йдеться про управління державними закупівлями та корпоратизацію керуючої ради, а також про реформу податкової та митної адміністрацій шляхом проведення відкритих конкурсів.

Також до переліку вимог ЄС, за словами прем’єра, включені такі пункти, як впровадження IT-рішень, реформування і вдосконалення системи моніторингу ПДВ та поліпшення бізнес-клімату.

Плюс до цього, зазначає Денис Шмигаль, Євросоюз наполягає на продовженні реформи держслужби і подальшому розширенні повноважень приватних виконавців.

Не менш принциповими для європейських партнерів є питання післясудового врегулювання суперечок і поетапної ліквідації існуючої Державної фіскальної служби.

Ще одна вимога ЄС пов’язана з проведенням секторальних реформ і державними підприємствами.

Також Євросоюз наполягає на створенні комісії з питань етики судів із залученням міжнародних експертів.

Читайте також: В Україні правда заборонять здавати житло без ріелтора? Це ж буде дорого!

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Україна отримає макрофінансову допомогу від Євросоюзу обсягом €1,2 млрд: відповідну угоду було підписано в четвер 23 липня під час візиту делегації на чолі з Денисом Шмигалем в Брюссель. Виплати в рамках нової програми співпраці з ЄС будуть проводитися двома траншами по €600 млн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)