Кредитний портфель банків й надалі скорочується: в НБУ назвали причину

На тлі кризи потреба бізнесу в оборотному капіталі суттєво знизилася, зазначають у Нацбанку.

Скорочення кредитного портфеля банків відбувається під впливом як мінімум чотирьох чинників. Про це каже виконуюча обов’язки глави НБУ Катерина Рожкова, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

За словами в.о. голови Нацбанку, крім того, що на тлі поточної кризи потреба бізнесу в оборотному капіталі суттєво знизилася, і попит на кредити впав, скорочення кредитного портфеля банків відбувається з кількох причин.

В першу чергу, зазначає Катерина Рожкова, йдеться про статистичну складову. В.о. глави НБУ нагадує, що в період з 2015 по 2018 рік українські банки формували резерви і брали на баланс майно боржників.

«Портфель стискувався. До початку карантину цей процес практично закінчився», – пояснює банкір.

Також, за її словами, однією з причин скорочення портфеля в минулому і позаминулому роках став вихід великих підприємств України на зовнішні ринки запозичення і, відповідно, погашення кредитів на локальному ринку.

«Це великі позичальники, і це теж статистично стискало портфель», – зазначає в.о. голови Нацбанку.

У якості третього фактору Катерина Рожкова вказує погашення кредитів пов’язаних осіб в банківській системі. В даному випадку, за її словами, банки працюють в п’ятирічних планах зниження нормативу пов’язаного кредитування.

Четвертий фактор, який відповідає за скорочення кредитного портфеля фінустанов, – велика частка NPL, сформована великими промисловими групами.

«Поки ці NPL не реструктуризовані, дані промислові групи позбавлені можливості брати позики і знову нарощувати портфелі», – додає Катерина Рожкова.

Читайте також: Євробонди, хеджування та форвардні контракти: як Vodafone Україна працює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з підрахунками аналітиків S&P Global, в 2020 році на банки може лягти тягар невиплачених кредитів в розмірі $1,3 трильйона. Наступного року сума перевищить $2,1 трильйона.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)