Кредитний ризик за спеціалізованими видами кредитування оцінюватимуть по-новому

Нововведення стосуються таких спеціалізованих видів кредитування, як проектне і об’єктне фінансування, а також фінансування будівництва/купівлі нерухомого майна, що генерує дохід.

Регулятором запроваджуються нові вимоги в частині оцінки спеціалізованих кредитів: оновлена ​​методологія грунтується на підходах, що застосовуються міжнародними рейтинговими агентствами, і аналізі статистичних даних банків України, передає Banker.ua.

НБУ змінює підходи до оцінювання кредитного ризику за спеціалізованими видами кредитування: нові вимоги відповідають європейському законодавству, а також принципам та рекомендаціям Базельського комітету з банківського нагляду.

Так, нововведення зачіпають такі спеціалізовані види кредитування, як проектне і об’єктне фінансування, а також фінансування будівництва/купівлі нерухомого майна, що генерує дохід.

Згідно з новими вимогами, оцінка спеціалізованих кредитів не може здійснюватися за стандартною моделлю, розробленою для юросіб: визначення класу боржника у випадку з такими кредитами буде проводитися на базі багатофакторної моделі, що включає як кількісні показники, так і якісні характеристики (йдеться про фінансові показники проекту, ризики його реалізації, стійкості ініціатора проекту та рівні захисту інтересів банку-кредитора).

Введення нових вимог буде поетапним: до 20 вересня поточного року банки повинні розробити/доопрацювати відповідні внутрішньобанківські положення, тоді як на 1 листопада і на 1 грудня 2021-го заплановано тестовий розрахунок кредитного ризику з інформуванням НБУ про його результати.

Далі, починаючи з 31 грудня цього року, розрахунок повинен проводитися відповідно до оновлених вимог Положення № 351 (йдеться про кредити, надані після 1 жовтня), тоді як до 31 грудня 2022-го заплановано перехід до розрахунку розміру кредитного ризику за інвесткредитами, наданими до 1 жовтня, з використанням моделі оцінки спеціалізованого кредитування.

Протягом перехідного періоду банки зможуть визначати значення PD боржника – юридичної особи відповідно до порядку, передбаченого для оцінки інвестиційних проектів або Z-моделі, а також визначати коефіцієнт участі ініціатора проекту у фінансуванні без урахування норми в частині обмеження перевищення суми коштів, внесених ініціатором проекту (йдеться про угоди, що передбачають повернення цих внесків після повного погашення боржником-юридичною особою зобов’язань за спеціалізованими кредитами), над сумою внесків, внесених на безповоротній основі.

Читайте також: Дрібні витрати: ТОП-5 банківських карток для дітей

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що вимога регулятора про надання документів про структуру власності до 17 червня 2021 року виконали 1269 з 1580 учасників небанківського ринку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)