Кредитування в Україні: у Credit Agricole Bank назвали адекватні відсоткові ставки

недвижимость

Якщо у Польщі співвідношення іпотеки до ВВП у 2020-му сягало 22%, то в Україні – менше 1%, кажуть у Креді Агріколь.

Потенціал зростання української банківської системи безмежний, але розвиватиметься сектор поступово. Про це в інтерв’ю виданню Banker.ua заявив Карлос де Корду, який обіймає посаду голови правління Credit Agricole Bank.

За словами голови правління Креді Агріколь Банку, ринок банківського кредитування в Україні порівняно з польським досить невеликий, а іпотечний і зовсім «мізерний».

«Потенціал зростання в Україні безмежний, але це буде поступове зростання», – прогнозує Карлос де Корду.

Так, зазначають у Credit Agricole Bank, якщо, наприклад, у Польщі співвідношення іпотеки до ВВП країни у 2020 році сягало 22%, то в Україні частка була меншою за 1%.

Згідно з прогнозом, озвученим де Корду, показники, які сьогодні фіксуються у Польщі, Україною буде досягнуто протягом 15 років або близько того.

Крім того, за словами банкіра, в Україні досі високі відсоткові ставки на ринку іпотечного кредитування: тенденція зниження, яка простежувалася в період з 2019 по 2020 рік, 2021-го зійшла нанівець на тлі інфляційного тиску.

Головний Telegram-канал банкірів

Тим не менш, Карлос де Корду очікує, що кредитування фізосіб в Україні розвиватиметься, а ринок значно розшириться за умови стабілізації процентної ставки в національній валюті на нижчому рівні.

«Який рівень може бути прийнятним? Нижче за 8%», – зазначає голова правління Credit Agricole Bank.

Така тенденція, додає експерт, простежувалася в державах Західної Європи на початку 90-х років минулого століття.

В цілому ж, за словами де Корду, молоді банківські клієнти воліють не нарощувати «довгограючі борги», беручи іпотеку, а переважно воліють купувати житло за накопичені кошти. Принаймні про це свідчать результати опитування, проведеного фахівцями Credit Agricole.

Як зазначає банкір, молодь готова звертатися до банку швидше з метою покращення умов житла – наприклад, для того, щоби «профінансувати ремонт кухні».

Водночас, прогнозує співрозмовник видання, згодом уявлення про іпотеку в Україні зміниться.

ипотечное кредитование

Читайте також: Розкажіть мені про гроші: 7 подкастів про фінанси, які варто послухати

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами представника ОП, Адміністрація глави держави має намір повністю «перезавантажити» Українську фінансову житлову компанію, яка стане одним із ключових драйверів іпотечного кредитування в країні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)