«Якщо криза піде за найгіршим сценарієм»: відомий банкір озвучив прогноз

Не виключено, що на тлі нинішньої кризи чимало активностей в економіці будуть заморожені, а найбільш вразливі індустрії продемонструють суттєве падіння, зазначає експерт.

Банківський сектор України адекватно реагує на негативні тенденції, посилюючи політику і формуючи додаткові буфери ліквідності. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів директор корпоративного бізнесу Райффайзен Банк Аваль Руслан Співак.

За словами співрозмовника видання, весь світ і Україна зокрема зіткнулися з глибокою кризою – можливо, найглибшою з часів Другої Світової Війни.

«Криза – це завжди випробування на міцність … У важкі часи завжди на перший план виходить питання виживання, а значить, чимало активностей в економіці будуть заморожені, а найбільш вразливі індустрії продемонструють суттєве падіння», – зазначає експерт.

Руслан Співак нагадує, що, згідно з деякими прогнозами, зниження ВВП України в 2020 році може скласти 10%.

«Негативні тенденції, безумовно, змушують банківський сектор адекватно коригувати свої політики в бік посилювання і формування додаткового буфера ліквідності. Думаю, якщо криза піде за найгіршим сценарієм, ми знову побачимо велику кількість реструктуризацій», – прогнозує банкір.

Читайте також: «Якщо нам морочать голову з документами, ми записуємо собі в блокнотик і припиняємо працювати»: Олександр Кардаков про роботу з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на період карантину Нацбанк пом’якшив деякі вимоги до роботи банків – як системно важливих, так і тих, що не мають такого статусу. Зокрема, банкам дозволили подавати документи в електронному вигляді і застосовувати один стрес-сценарій замість трьох.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)