Ліквідність банківської системи перевищує норматив в 4 рази – Рада НБУ

Ліквідність банківської системи України, як і раніше, перевищує 200 млрд гривень, зазначає глава Ради НБУ.

Ліквідність української банківської системи майже в 4 рази перевищує норматив обов’язкового резервування. Про це в експертній замітці на своїй сторінці в Facebook пише глава Ради НБУ Богдан Данилишин, передає Banker.ua.

За словами Богдана Данилишина, на тлі незначного скорочення готівки в обігу, а також зменшення залишку коштів на ЄКР на користь залишків на рахунках в банках, ліквідність банківської системи України майже в 4 рази перевищує норматив обов’язкового резервування і становить понад 200 млрд гривень.

Крім того, пише експерт, в рамках тендеру з підтримки ліквідності НБУ надав трьом банкам кредити рефінансування на суму 800 млн гривень: фінустанови отримали рефінанс під 7,5% на термін 84 дня.

«Заборгованість платоспроможних банків за кредитами рефінансування НБУ становить: на термін до 3 місяців – 4,1 млрд гривень, на термін від 1 до 5 років – 70,5 млрд гривень», – зазначає Богдан Данилишин.

Що ж стосується кредитного портфеля банків в рамках «5-7-9%», то протягом тижня було зафіксовано зростання на 1,9 млрд гривень: обсяг кредитування за програмою збільшився майже до 46 млрд гривень.

«Портфель іпотечних кредитів за держпрограмою «Доступна іпотека 7%» зріс до 326 млн гривень», – пише глава Ради НБУ, уточнюючи, що 24% коштів було видано на придбання житла від забудовника і 76% – на вторинному ринку нерухомості.

Читайте також: Вклади на вимогу: скільки можна заробити і де краще відкрити

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, в квітні кредитний портфель «Райффайзен Банку Аваль» зріс на 6,9%, тоді як показник «Ощадбанку» за підсумками місяця впав на 2,1%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)