У НБУ прокоментували зміну лімітів на зняття готівкової валюти за кордоном

Сергей Николайчук

Нацбанк відреагував на масові операції з конвертації безготівкової гривні у готівкову іноземну валюту.

Введення обмежень на зняття валюти з гривневих рахунків за кордоном має обмежити масштабний відтік капіталу з України. Про це під час круглого столу, організованого FinClub, заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє Banker.ua.

Обмеження на зняття за кордоном валюти на суму не більше 100 000 гривень на місяць було запроваджене регулятором через масові операції з конвертації українцями безготівкової гривні у готівкову іноземну валюту.

За словами заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, підвищений попит на готівкову валюту був спровокований масовими спробами українців, які виїхали за кордон через військові дії на батьківщині, конвертувати свої гривневі заощадження у готівкову валюту, знімаючи кошти з банківських карток.

«В Україні зняття валютної готівки було обмежене, плюс була обмежена можливість купити цю готівку всередині країни», – зазначив у коментарі заступник голови НБУ, уточнивши, що біженцями стали понад 3 млн українських громадян, чия потреба у використанні заощаджень суттєво зросла.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами Сергія Ніколайчука, ця проблема стала справді масштабною останніми тижнями: обсяги таких угод почали суттєво тиснути на український валютний ринок.

«Саме через цей фактор ми вирішили обмежити зняття готівки на одну людину – 100 000 гривень на місяць», – зазначив експерт.

У Нацбанку це обмеження називають адекватним і таким, що дає змогу біженцям з України задовольняти базові потреби, включаючи оплату оренди житла, яка в Європі часто стягується за готівкову валюту.

«Таке рішення обмежує масштабний відтік капіталу з України. А ми під час воєнного стану, на жаль, собі дозволити не можемо», – наголосив у коментарі Сергій Ніколайчук.

НБУ

Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами керуючого активами 1st Family Office Василя Матія, фінансова система України є стійкою і зможе функціонувати в нинішніх умовах протягом тривалого часу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)