У МЕА розповіли, як світ справлятиметься з дефіцитом постачання нафти найближчим часом

добыча нефти

Обсяг виробництва сировини у світі (без урахування росії) у травні-грудні зросте на 3,1 млн б/д, прогнозує МЕА.

Світ впорається зі зниженням поставок російської нафти: її гострий дефіцит буде компенсований уповільненням зростання попиту і обсягами сировини, що стабільно збільшуються, з країн ОПЕК+ і США. Такий прогноз днями озвучили спеціалісти МЕА, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Укрінформ.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, окрім стабільно зростаючих обсягів нафти з країн ОПЕК+ та Сполучених Штатів, дефіциту сировини на тлі погіршення постачання з росії вдасться уникнути за рахунок уповільнення зростання попиту через антиковидні обмеження в КНР.

Плюс, зазначається у повідомленні МЕА, обсяг виробництва сировини (без урахування росії) з травня по грудень зросте на 3,1 млн б/д.

Крім того, згідно з прогнозом Агентства, відновленню попиту на нафту до кінця 2022-го та початку 2023 року значною мірою перешкоджатимуть такі фактори, як різкий зліт роздрібних цін на бензин та уповільнення глобального економічного зростання.

Головний Telegram-канал банкірів

Вранці у п’ятницю ціни на еталонні марки нафти зросли більш ніж на 1,5%: марка Brent торгується на рівні $109,34 за унцію (+1,76% від початку сесії), тоді як вартість WTI піднялася на 1,55% і досягла $107,78.

Що ж до інших сировинних товарів, то котирування золота 13 травня коливаються на рівні $1.824 за унцію, тоді як срібло помірно дорожчає і торгується вранці на рівні $20,819 (+0,22%).

Волл-стріт за підсумками вчорашніх торгів не продемонструвала єдиної тенденції: Dow Jones у четвер упав на 0,33%, S&P 500 просів на 0,13%, тоді як NASDAQ піднявся на 0,06%.

нефть

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними API, запаси сировини в США з 2 по 6 травня збільшилися на 1,62 млн барелів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)