У Мінціфри назвали ключові переваги впровадження е-гривні: хто виграє

Завдяки впровадженню е-гривні, краще стежити за держвидатками зможуть і регулятор, і журналісти.

Впровадження е-гривні дозволить НБУ краще контролювати обіг коштів в економіці, допоможе спростити грошові перекази і створить можливість використання смарт-контрактів. Про це в інтерв’ю «Мінфіну» заявив заступник міністра цифрової трансформації, який відповідає за розвиток IT-галузі, Олександр Борняков, передає Banker.ua.

За словами Олександра Борнякова, переваг від впровадження е-гривні буде безліч, і, в першу чергу, йдеться про спрощення грошових переказів.

«Люди хочуть змін в системі p2p-транзакцій», – зазначив експерт.

Також, за його словами, е-гривня створить можливість використання смарт-контрактів.

Головний Telegram-канал банкірів

Так, пояснює Борняков, здійснюючи соцвиплати фіатними грошима, держава не може проконтролювати те, як саме вони витрачаються, тоді як у випадку з цифровою валютою кошти можна виділяти на певні цілі: оплату комунальних платежів, придбання дитячих товарів тощо.

Плюс, зазначає експерт, е-гривня дозволить регулятору краще стежити за емісією.

«Якщо емітували певний обсяг е-гривні, буде зрозуміло, як вона обертається в економіці», – каже заступник міністра цифрової трансформації, який відповідає за розвиток IT-сфери, додаючи, що за держвидатками зможуть стежити і журналісти.

У той же час, про терміни впровадження е-гривні Олександр Борняков говорити поки що не береться.

«Це питання до Нацбанку. Ми іноді долучаємося до цього процесу, коли НБУ вимагає консультацій або експертизи», – зазначив він.

Читайте також: Прибуток банків України знизився. Чи чекати на кризу?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави НБУ Кирила Шевченка, фахівці Нацбанку вирішили зосередитися на розробці трьох можливих варіантів використання е-гривні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)