Міжнародні партнери пообіцяли Україні $34 млрд фіндопомоги: скільки вже надали

экономист

90% допомоги, що надається Сполученимиа Штатми, є грантовою.

Найбільшими фінансовими донорами України є ЄС та США, які пообіцяли країні підтримку більш ніж на $10 млрд кожен, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали ЕП.

За словами економіста Центру економічної стратегії Максима Самойлюка, міжнародні партнери пообіцяли Україні загалом $34 млрд фіндопомоги: $12,7 млрд із цієї суми вже надійшло до держбюджету. Експерт уточнює, що йдеться про фінансування у формі грантів (третина обіцяної допомоги), кредитів та кредитних гарантій.

Найбільших обсягів фінансування Україна очікує від ЄС та США, які пообіцяли країні підтримку більш ніж на $10 млрд кожен. При цьому 90% допомоги, яку надають Штати, є грантовою, тоді як європейська підтримка – переважно кредитна, хоч і на пільгових умовах.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами Максима Самойлюка, допомоги, яку надають іноземні партнери, Україні поки що недостатньо: закордонне фінансування покриває лише 52% потреб держбюджету з 24 лютого.

«Низькі надходження фінансування у квітні, травні та першій половині червня змусили НБУ профінансувати дефіцит бюджету у 170 млрд гривень», – уточнює експерт.

Аналітики сумніваються в тому, що в перспективі фінансування буде достатнім: допомоги, що залишилася – близько $20 млрд – буде достатньо всього на 4 місяці з розрахунку потреби в $5 млрд щомісяця.

На їхню думку, стабілізувати ситуацію за таких складних умов дозволить реструктуризація боргу України, пожвавлення економіки та максимально ефективне використання бюджетних коштів. Плюс необхідно нарощувати обсяги іноземної фінансової допомоги, яка допоможе уникнути безконтрольного друку грошей, що загрожує гіперінфляцією.

экономист

Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Міністерства економіки України, 2023 року ВВП країни може зрости більш ніж на 15%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)