МВФ надасть Україні транш на $881 млн

доллары

Україна виконала всі кількісні критерії ефективності на кінець червня та індикативні цілі на кінець вересня.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 11 грудня затвердила другий перегляд програми механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) та консультації за Статтею IV 2023 року. Успішне завершення другого перегляду програми передбачає невідкладне виділення Україні третього траншу з боку МВФ обсягом майже $900 млн, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Відповідні кошти спрямовуватимуться на фінансування видатків державного бюджету України.

“Вони також підтримають міжнародні резерви, що посилить спроможність Національного банку забезпечувати курсову стійкість”, – заявили в НБУ.

Виконання програми зберігає доступ України до пакета загальної макроекономічної підтримки від міжнародних партнерів на чотирирічний період дії програми, який становить $122 млрд.

НБУ стверджує, що Україна виконала всі кількісні критерії ефективності на кінець червня та індикативні цілі на кінець вересня.

МВФ підкреслив, що подальше наполегливе впровадження структурних реформ, включно з мобілізацією внутрішніх ресурсів, у поєднанні зі своєчасним та передбачуваним міжнародним фінансуванням є необхідними для збереження макрофінансової стійкості. Водночас важливо продовжувати інституційні реформи та підтримувати зусилля для відбудови, сприяючи водночас “зеленомуˮ відновленню на шляху до вступу України до Європейського союзу.

Програма EFF передбачає впровадження низки політик, насамперед в сферах боротьби і запобігання корупції, верховенства права, монетарної та фіскальної політики, фінансового сектору, а також в бюджетній, податковій, митній, енергетичній сферах.

доллар

Читайте також: Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (4 – 8 грудня).

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ЄІБ надав Україні 1,7 млрд євро.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)