Нацбанк «прозондував» настрої в лавах підприємців: результати опитування

У найближчі 12 місяців девальвація гривні сповільниться, як і зростання цін в Україні, прогнозують опитані Нацбанком підприємці.

Настрої в лавах українських підприємців продовжують поліпшуватися: у II кварталі індекс ділових очікувань підприємств зріс до 112.3%, тоді як в січні-березні показник був зафіксований на рівні 108,4%, передає Banker.ua.

Згідно з результатами опитування, проведеного НБУ в II кварталі, настрої в лавах підприємців продовжують поліпшуватися: бізнес підвищує оцінки поточного стану власних підприємств і озвучує оптимістичні прогнози на найближчі 12 місяців.

Так, зазначають в Нацбанку, індекс ділових очікувань підприємств у квітні-червні зріс до 112.3% за рахунок високих оцінок обсягів реалізації власної продукції, а також фінансово-економічного стану і інвестиційних витрат компаній. У I кварталі показник було зафіксовано на рівні 108,4%.

Що ж стосується макроекономічної ситуації в країні, то підприємства покращують очікування щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг, а також прогнозують інфляцію не вище 7,5% на найближчі 12 місяців (такими є очікування більше 50% респондентів).

Курс нацвалюти, на думку більшості учасників опитування, протягом року досягне позначки 28,71 грн/$, тоді як 38% респондентів прогнозують курс в межах 28,01-29,00 грн/$. У I кварталі бізнес ставив на зміцнення долара до 29,15 грн/$.

Головний Telegram-канал банкірів

Також підприємства позитивно оцінюють свій поточний фінансово-економічний стан: якщо в січні-березні баланс відповідей становив «мінус» 0,7%, то в II кварталі показник досяг 6,0%.

Найголовнішими оптимістами серед опитаних стали представники агробізнесу (баланс відповідей – 27.2%), тоді як песимістичні настрої все ще переважають в лавах підприємців, задіяних в енерго- та водопостачанні.

Поліпшення очікувань зафіксовано також в частині зростання зарплат працівників і збільшення обсягів залучених компаніями іноземних інвестицій: тут баланс відповідей протягом кварталу зріс з 10.4% до 12.3%.

У той же час, частка підприємств, які планують залучення кредитів в Україні в найближчий рік, скоротилася з 39.3% до 36.9%, як і частка компаній, які планують кредитуватися за кордоном (скорочення з 8.7% в попередньому опитуванні до 7.0%).

В якості головної перешкоди для залучення нових кредитів учасники опитування називають високі ставки (52.7% респондентів) і надмірні вимоги до застави (36.0%).

Читайте також: Не подарунок, а прибуток: як інвестувати в дорогоцінні метали, щоб це було вигідно

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що обсяг кредитування в рамках програми «5-7-9%» досяг 52,5 млрд гривень: українські банки підписали з підприємцями 19 868 угод.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)