Нацбанк «почистив» реєстри: які компанії залишили ринок

НБУ

Учасників ринку було виключено з реєстрів у зв’язку з відсутністю діючих ліцензій.

За підсумками засідань 16 та 22 червня Нацбанк України анулював ліцензію ломбарду та виключив із реєстрів низку фінустанов, повідомляє Banker.ua.

Ломбард «Платинум капітал «Курній та компанія» (ЄДРПОУ 20837007) здав ліцензію на провадження діяльності з надання фінпослуг та був виключений з Держреєстру на підставі заяви керівництва компанії. Крім того, НБУ задовольнив заявку на видалення з реєстру страхового брокера «Ангеліус» (ЄДРПОУ 30496176).

Плюс за підсумками засідань 16 та 22 червня Державний реєстр фінансових установ та Реєстр осіб, які не є фінустановами, але мають право надавати окремі фінпослуги, залишили чотири компанії.

Учасників ринку було виключено з реєстрів у зв’язку з відсутністю діючих ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Йдеться про ломбард «Гоц та компанія» (ЄДРПОУ 34402810), фінансову компанію «Компанія факторинг кепітал» (ЄДРПОУ 43300816), ТОВ «Агро-фінанс» (ЄДРПОУ 40750369) та ТОВ «МВП лізинг» (ЄДРПОУ 39930898).

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що 11 лютого в Україні запрацював Закон «Про фінансові послуги та фінансові компанії», перший абзац 14 пункту VII розділу якого надає Нацбанку можливість виключати з реєстру постачальників фінансових послуг, які не мають робочої ліцензії на здійснення діяльності щодо надання фінпослуг станом на день набуття чинності зазначеного документа.

Ця вимога, уточнюють у НБУ, не поширюється на надавачів фінансових послуг, включених регулятором до відповідного реєстру протягом останніх 12 місяців до дня набуття чинності законом «Про фінансові послуги та фінансові компанії».

подписание документа

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, більшість українських банків зможе самостійно відновити капітал після військових втрат, але низці фінустанов може знадобитися докапіталізація від акціонера.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)