Нацбанк прогнозує інфляцію на рівні 4,8% за підсумками 2020 року

Протягом більшої частини 2020 року інфляція буде перебувати нижче цільового діапазону 5% ± 1%, але повернеться в його межі в кінці року. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Зокрема, у регулятора констатували, що в 2019 році споживча інфляція сповільнилася до 4,1% (з 9,8% в 2018 році) – найнижчого рівня за останні 6 років. При цьому Нацбанк досяг середньостроковій інфляційної мети 5% ± 1%, яку декларував з 2015 року, навіть швидше, ніж очікувалося.

Зміцнення гривні мало вирішальний вплив на стрімке уповільнення інфляції в кінці 2019 року, знівелювавши ефекти досить сильного споживчого попиту, підкреслили в НБУ.

На даний момент уповільнення інфляції, за оцінками НБУ, триває.

“Починаючи з січня і протягом більшої частини року, інфляція буде нижче цільового діапазону 5% ± 1%. Однак вона прискориться в IV кварталі і складе 4,8% за підсумками 2020 року”,

– прогнозують в Національному банку.

Там також назвали низку чинників, котры цьому сприяють:

– по-перше, торішня ревальвація гривні продовжить відображатися на вартості імпортованих товарів та товарів з високою часткою імпорту в собівартості;

– по-друге, збереження відносно невисоких цін на енергоносії на світових ринках буде стримувати подорожчання палива на внутрішньому ринку;

– по-третє, продовольча інфляція при відсутності шоків пропозиції не буде значним завдяки очікуваному поліпшенню врожайності овочів і фруктів.

У той же час трохи вище, ніж у минулому році, в НБУ прогнозують темпи зростання адміністративно регульованих цін, перш за все, через подальше приведення акцизів на тютюнові вироби до європейських рівнями.

Відзначимо, що українська економіка, яка фактично ніколи в своїй історії не бачила кредитів в гривні нижче під 15-20%, отримала історичний шанс знизити їх вартість до 10%, а то і менше. Низька інфляція – запорука дешеві кредити, а країна, валюті якої не довіряють навіть власні громадяни, ніколи не зможе забезпечити дешевий кредитний ресурс для економіки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)