Нацбанк зберіг прогноз зростання ВВП в 3,5% на 2020 рік

Національний банк України зберіг прогноз економічного зростання в 2020 році на рівні 3,5%. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

За даними регулятора, економічне зростання прискориться з 3,3% в 2019 році до 3,5% в 2020 році, а в наступні роки складе близько 4%. Прискоренню темпів економічного зростання буде сприяти пом’якшення монетарної політики.

“Високий рівень приватного споживання та інвестицій залишатиметься основним двигуном економічного зростання. У той же час внесок чистого експорту у ВВП і далі буде негативним через значні потреб реального сектора економіки в інвестиційному імпорті. Досить високі темпи зростання реальних доходів населення також зумовлять подальше скорочення розривів в заробітних платах порівняно з сусідніми країнами. Це і надалі буде збільшувати зацікавленість українців в працевлаштуванні в Україні, а не за кордоном”, – прогнозують в НБУ.

У той же час дефіцит поточного рахунку в 2020-2022 роках буде коливатися на рівні 3-4%. Зазначено, що в 2019 році дефіцит звузився до 0,7% ВВП. При цьому значний внесок в його зменшення додало отримання НАК “Нафтогаз” компенсації від російського “Газпрому” за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Крім того, основним стимулом макроекономічного зростання в прогнозі НБУ залишається подальша співпраця з МВФ.

“Національний банк чекає висновку нової програми співпраці з Фондом в найближчі місяці після прийняття Верховною Радою необхідних законопроектів. Завдяки новій програмі з МВФ, офіційним залученням і збереженню інтересу нерезидентів до ОВДП збережеться щорічне зростання міжнародних резервів України, незважаючи на період пікових виплат за зовнішнім державним боргом. У 2020 році вони перевищать $ 29 млрд і продовжать збільшуватися в 2021-2022 роках”, – відзначили в регуляторі.

Раніше повідомлялося, що Правління Національного банку України на засіданні в четвер, 30 січня, прийняв рішення знизити облікову ставку з 13,5% до 11% річних з 31 січня 2020 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)