Нафта дешевшає, але глибокої корекції цін не буде: прогноз

Незважаючи на зниження вартості нафти, нинішні цінові рівні значно перевищують $47 за барель, зазначені в грудневому консенсус-прогнозі Bloomberg.

«Чорне золото» продовжує дешевшати на тлі зміцнення долара і зростання кількості тих, що заразився COVID-19: вдень 11 січня нафтові котирування знижуються в межах 0,82-1,34%, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, у понеділок березневі ф’ючерси на Brent подешевшали до $55,24 за барель (-1,34%), тоді як вартість лютневих ф’ючерсів на WTI опустилася на 0,82% і досягла $51,82.

Ціни на нафту падають на тлі посилення карантинних заходів у багатьох країнах світу, включаючи Китай та європейські держави. Інвестори побоюються, що збільшення кількості хворих на COVID-19 сповільнить відновлення світової економіки і посилить ризики надлишку сировини на ринку.

Ще одним фактором, що стримує попит на «чорне золото» і зростання нафтових котирувань, є збільшення курсу американської валюти. Так, вдень 11 січня індекс долара піднявся до 90,34 пункту, додавши протягом дня 0,27%.

Варто зазначити, що за підсумками минулого тижня вартість Brent піднялася на 8% до рівнів закриття 31 грудня, і нинішні цінові рівні значно перевищують $47 за барель, зазначені в грудневому консенсус-прогнозі Bloomberg.

На думку експертів, явних передумов до глибокої корекції вартості нафти немає і цілісність загального висхідного тренду сьогодні не порушена. Якщо зміцнення валюти США виявиться короткостроковим, Brent незабаром може відновити підйом в напрямку однорічних максимумів.

Читайте також: Що робити, якщо виявили фальшиву купюру

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітиків Rystad Energy, ініціатива Саудівської Аравії щодо додаткового скорочення видобутку сировини в лютому-березні забезпечить зменшення світових запасів нафти в лютому і березні на 1,3 млн і 0,8 млн б/д відповідно.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)